Президент США Дональд Трамп відмовився від пропозиції президента РФ Володимира Путіна про допит російськими слідчими американських громадян, яких Москва підозрює в протиправній діяльності в РФ.

Президент США Дональд Трамп відмовився від пропозиції президента РФ Володимира Путіна про допит російськими слідчими американських громадян, яких Москва підозрює в протиправній діяльності в РФ.

Про це повідомляє The Hill із посиланням на заяву прес-секретарки Білого дому Сари Сандер.

«Ця пропозиція була щиро зроблена президентом Путіним, але президент Трамп відхиляє її. Ми сподіваємося, президент Путін дозволить 12 росіянам приїхати до Сполучених Штатів, щоб довести їх провину або невинність», — зазначила Сандерс.

На зустрічі з Трампом 16 липня Путін говорив, що Москва може дозволити американському слідству взяти участь у допиті 12 громадян РФ, яких в США вважають причетними до втручання в президентські вибори. Натомість Путін запропонував Трампу дозволити російським слідчим допитати американських чиновників у справі Браудера.

У Росії главу фонду Hermitage Capital Вільяма Браудера заочно двічі засудили до тюремних термінів. У 2013 році — на дев’ять років ув’язнення за шахрайство та несплату податків, а в 2017 році — на дев’ять років у справі про навмисне банкрутство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Взаємні компліменти і майже ні слова про Україну: як пройшла зустріч Трампа і Путіна

На прес-конференції Путін заявив, що питання анексії Кримського півострова для РФ закрите, попри те, що США не погоджуються з російською позицією.

Крім того, Путін заявив, що влада США могли б рішучіше налаштовувати українську владу на виконання Мінських  домовленостей.

Зі свого боку Трамп сказав, що проект газопроводу Північний потік-2 робить Росію суперником США.

Путін заявив, що Росія не втручалась у вибори президента США у 2016 році. Президент Трамп підтримав заяву колеги, назвавши розслідування США «полюванням на відьом».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зустріч Путіна і Трампа в Гельсінкі може стати переламною для американського лідера — екс-посол США

Наступного дня після зустрічі Трамп заявив, що «обмовився» і насправді погоджується з висновками розвідки США про те, що Росія втручалась в американські вибори.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile