Президент США Дональд Трамп відкинув звинувачення Палати представників, що дали їм підстави для оголошення імпічменту, й закликав Сенат розглянути їх та виправдати його якнайшвидше.

Як повідомляє Reuters, про це йдеться в тексті заяви Трампа, підготовленої перед засіданням Сенату, де розглядатиметься його імпічмент.

«Сенату слід у прискореному порядку відхилити ці неповноцінні статті імпічменту й виправдати президента», — цитує документ інформагентство.

Там також ідеться, що «ідея демократів Палати представників про «зловживання влади» не є злочином, що підлягає імпічменту». Звинувачення в перешкоджанні роботі Конгресу відкидається як поверхове й небезпечне — на думку юридичної команди Трампа, це було конституційним правом президента, переказує зміст документа Reuters.

Зазначимо, що 18 січня адвокати американського президента Дональда Трампа оприлюднили свою офіційну юридичну позицію. Вони вважають, що за допомогою справи про імпічмент демократи хочуть скасувати результати виборів 2016 року, коли переміг Трамп.

Нагадаємо:

  • 18 грудня 2019 року нижня палата американського парламенту — Палата представників — оголосила імпічмент президенту США Дональду Трампу за двома статтями: зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Усе це стало наслідком розслідування, яке розгорнулося через скаргу інформатора з Білого дому на телефонну розмову Дональда Трампа і Володимира Зеленського. У скарзі, яку інформатор подав у Конгрес у вересні 2019-го, він стверджував, що президент США під час розмови з Зеленським у липні 2019-го вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син демократа Джо Байдена, який є конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах США.
  • Після отримання скарги Конгрес США почав розслідування, у межах якого конгресмени намагалися встановити, чи справді Трамп та його адвокат Рудольф Джуліані тиснув на українську владу — і чи пов'язана з цим затримка Трампом військової допомоги Україні.
  • У стенограмі липневої розмови Трампа і Зеленського, яку у вересні 2019-го оприлюднив Білий дім, вказано, що Трамп просив Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України. Зеленський теж стверджує, що не зробив нічого протизаконного.
  • 21 січня питання про усунення Дональда Трампа з посади почнуть розглядати в Сенаті США — верхній палаті американського конгресу. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile