Президент США заявив, що підвищить мита на всі товари, що імпортуються з Мексики доти, «доки не припиниться нелегальна імміграція до США».

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що нові мита набудуть чинності 10 червня. Ці мита підвищать вже існуючі тарифи, які США запровадили проти всіх товарів, що ввозяться з Мексики, до 25%.

«10 червня США запровадять 5-відсотковий тариф на всі товари, які працюють до нашої країни з Мексики, до того часу, як нелегальна міграція з Мексики до США не припиниться», — повідомив Трамп у своєму Twitter.

Рішення Трампа суперечить нещодавно ухваленій оновленій торговельній угоди між Мексикою, США та Канадою (так звана НАФТА). Зокрема через цей крок президент Мексики Андреас Мануель Лопес Обрадор направив делегацію Мексики на переговори до США.

«Соціальні проблеми не вирішуються за допомогою зобов’язань та примусу(…) Статуя Свободи не є порожніv місцем», — повідомив президент Мексики.

Нагадаємо, що 20 травня США скасували мита на алюміній та сталь з Мексики та Канади у зв’язку із затвердженням нової торговельної угоди між країнами.

Зазначимо, що 27 серпня 2018 року Дональд Трамп повідомив, що США та Мексика уклали нову торговельну угоду.

В останній день переговорів Канада вирішила приєднатися до торговельної угоди зі США та Мексикою.

Про готовність укласти торговельну угоду зі США напередодні повідомив і прем’єр-міністр Канади.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Поділитись: