Транснаціональне угруповання судитимуть за вимагання коштів і викрадення людей. Її лідер фігурує у справі Микитася

Підозрювані Нажмудін (ліворуч) та Алі (праворуч) Газієви під час судового засідання у Шевченківському суді Києва, 20 січня 2021 року
Підозрювані Нажмудін (ліворуч) та Алі (праворуч) Газієви під час судового засідання у Шевченківському суді Києва, 20 січня 2021 рокуВікторія Рощина / hromadske

Правоохоронці спрямували до суду обвинувальний акт щодо транснаціонального угруповання, членів якого підозрюють у вимаганні грошей та викраденні людей. Підозрюваних учасників організації затримали минулого року. За даними слідства, вони базувались в Києві та Одесі.

Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Слідством задокументувало кілька епізодів імовірної злочинної діяльності фігурантів, зокрема вимагання 600 тисяч доларів та заволодіння транспортним засобом. До суду наразі спрямований обвинувальний акт щодо п’яти людей: Нажмудіна Газієва, Равіля Галієва, Алі Газієва, Хізіра Мусаєва та Олега Друкованого.

Усім інкримінують вимагання, створення ОЗГ, викрадення людини, незаконне поводження зі зброєю, незаконне заволодіння транспортним засобом. Усі дії учасників групи, за даними слідства, супроводжувалися погрозами застосування фізичного насильства до членів родин потерпілих.

Раніше на судових засіданнях підозрювані члени групи заперечували свою причетність до інкримінованих їм злочинів та називали справу сфабрикованою.

Що відомо про групу?

За даними слідства, транснаціональне організоване злочинне угруповання базувалося в Києві й Одесі та працювало під керівництвом двох «злодіїв у законі» — Азіза Батукаєва (Азіза) та Гілані Алієва (Гілані Сєдого), які наразі перебувають у РФ. За даними слідства, члени угруповання заробляли тим, що викрадали людей і вимагали від них вигадані борги.

Лідером злочинної організації, як кажуть слідчі, є чеченець з Казахстану Нажмудін Газієв, співорганізаторами — Равіль Галієв «Мага» та Дмитро Пономаренко «Дітріх». Про останнього ми розповідали в матеріалі про колишнього бійця батальйону «Айдар» Олександра Корнієвського «Кулібіна», у якого проводили обшуки у справі вбивства журналіста Павла Шеремета та який є обвинуваченим у справі щодо незаконного обігу зброї.

Корнієвський є майстром з виготовлення зброї та вибухівок, свого часу він співпрацював із заводом «Шмайсер» та Борисом Германом — засудженим за організацію замаху на журналіста Аркадія Бабченка. Герман свого часу називав Пономаренка своїм куратором з СБУ. Сам же Пономаренко пояснював, що працював з Германом для документування його незаконної діяльності у сфері обігу зброї та замовних вбивств. І підтверджував, що має зв’язок з правоохоронцями. Водночас в СБУ нам цю інформацію не підтвердили.

Раніше слідство повідомляло, що 4-х імовірних членів ОЗГ видворили за межі України. Ще двох оголосили в розшук.

Вікторія Рощина / hromadske

Справа Микитася та інші

Один із гучних епізодів, який закидають групі та матеріали відносно якого виокремлені в окреме провадження — викрадення юриста Олега Мірошниченка на замовлення нібито столичного бізнесмена та ексдепутата Максима Микитася. У цьому епізоді фігурують п’ятеро осіб: Нажмудін Газієв, Алі Газієв, Юрій Опанасенко, Сергій Чернов і Алві Вутсаєв.

Окрім цього, раніше ми писали, що імовірні члени транснаціонального угруповання, яке фігурує в новій підозрі ексдепутата Максима Микитася, можуть бути причетні до рейдерства цукрового заводу на Вінниччині, а також співпрацювати з раніше вже затриманими ймовірними членами одеського угруповання, яке, за даними слідства, очолює чеченець Магомед Айдаміров. Такий висновок ми зробили, проаналізувавши частину переписки фігурантів, яку нам вдалося отримати від власних джерел.