Міжнародна громадська організація Transparency International закликала президента України Петра Порошенка якомога швидше подати законопроект про Антикорупційний суд.

Міжнародна громадська організація Transparency International закликала президента України Петра Порошенка якомога швидше подати законопроект про Антикорупційний суд.

Про це повідомили у прес-службі організації.

«Transparency International Україна закликає Президента України невідкладно подати на розгляд Верховної Ради України проект закону про створення Вищого антикорупційного суду. Представництво глобальної мережі впевнене, що нема потреби створення додаткової робочої групи для обговорення основних постулатів даного законопроекту», — ідеться у повідомленні.

В організації переконані, що основою для президентського законопроекту повинні стати напрацювання групи експертів, що були викладені у законопроекті №6011 «Про антикорупційні суди» із врахуванням рекомендацій Венеціанської комісії, що були представлені у її висновку 06 листопада, а саме:

  • Виняткова юрисдикція щодо справ, які подаються з боку НАБУ і САП;
  • Створення незалежної апеляційної палати;
  • Кандидати на посади суддів повинні обиратися на відкритому конкурсі за участі міжнародних партнерів;
  • Антикорупційні судді мають бути забезпечені винагородою високого розміру та достатнім рівнем безпеки.

Міжнародна організація також закликає парламент України підтримати законопроект після внесення.

6 листопада представниця президента в Раді Ірина Луценко заявила, що Порошенко через два тижні готовий подати законопроект про Антикорупційний суд.

Раніше Порошенко заявляв, що сподівається підписати закон про Антикорупційний суд до кінця року.

Про головні події акції протесту зранку й до вечора 17 жовтня читайте в онлайн-публікації: Протести у центрі Києва: сутички з поліцією й наметове містечко під Радою. 

18 жовтня автори проекту про Антикорупційний суд почали  відкликання свого закону для голосування президентського. 

Депутати Найєм, Заліщук і Левченко вирушили до Порошенка для обговорення вимог протестувальників. Однак Порошенко не вийшов до депутатів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile