В межах підписаного напередодні 10-річного контракту на транзит російської нафти до Європи через територію України, державна Укртранснафта отримає загалом близько 1,5 мільярда євро доходів.

Про це повідомляє «Интерфакс», посилаючись на повідомлення російської нафтової компанії «Транснефть».

Зафіксована у контракту сума, яку «Транснефть» планує виплачувати Укртранснафті протягом 10 років, складає близько 106,7 мільярда рублів, проте виплата буде відбуватися у євро за курсом на дату укладання договору. Таким чином, Україна зможе отримати 1,5 мільярда євро доходів за транзит за 10 років. Для порівняння, транзит газу щороку приносить близько 3 мільярдів доларів.

Контракт на транзит нафти діятиме до 1 січня 2030 року, після чого його будуть продовжувати на 1 рік доти, доки одна із сторін не повідомить іншу про перегляд контракту.

Нагадаємо, що договір про продовження транзиту нафти Україна та Росія підписали 3 грудня.

Нагадаємо, що у квітні 2019 року Росія припинила транзит своєї нафти через Україну у зв'язку з її забрудненням. Забруднена російська нафта, потрапляючи до нафтопереробних заводів, завдавала збитки та спричиняла поломки обладнання. Через призупинку транзиту, російська «Транснефть» виплатила Укртранснафті компенсацію у розмірі 3,5 мільйона євро.

Разом з тим, між Україною та Росією тривають переговори про майбутнє транспортування газу. Чинна угода на транзит газу закінчується 1 січня 2020 року. Доходи України від транзиту газу набагато більші, ніж від транзиту нафти та складають щорічно приблизно 3 мільярди доларів, що еквівалентно 2,3-3% ВВП України.
Поділитись: