Третина українців підтримує легалізацію грального бізнесу через кризу, чверть — створення ринку секспослуг

Більшість українців виступають проти ймовірних кроків держави щодо легалізації грального бізнесу, виробництва та обігу марихуани у медичних цілях, а також створення легального ринку сексуальних послуг.

Про це йдеться у результатах опитування групи «Рейтинг», проведеного 10-12 квітня.

Так, на питання «Чи вважаєте ви, що для отримання додаткових коштів для підтримки економіки у кризу, держава може легалізувати виробництво та обіг марихуани у медичних цілях», 39% опитаних відповіли «так», водночас відносна більшість — 49% українців — відповіли «ні».

Найбільше підтримують легалізацію марихуани чоловіки (47% підтримують), мешканці Центру та Заходу України (41%) та люди з високим рівнем доходів (45%). Проти виступають переважно жінки (55%), мешканці Півдня та Сходу України та люди віком від 18 до 29 років (52%).

Легалізацію грального бізнесу підтримує 33% українців, опитаних «Рейтингом», 55% виступають проти.

Найбільше симпатиків цієї ініціативи у Центрі та на Сході України (35-36%), серед людей віком 40-49 років (38%) та виборців «Партії Шарія» (49%). Найбільше противників — серед мешканців Заходу (63%), людей у віці 50-59 років (58%) та виборців «Радикальної партії».

Створення легального ринку сексуальних послуг для виходу держави з кризи підтримує 24% українців, близько двох третин опитаних виступають проти цієї ініціативи.

Найбільше прихильників легалізації секспослуг серед людей з високим рівнем доходу (33%), чоловіків (35%), мешканців Сходу України (28%) та людей віком 30-39 років (29%). Найбільше противників — серед людей з низькими доходами (69%), жінок (75%), мешканців Заходу України (68%) та людей віком 18-29 років (69%).

Опитування «Рейтингу» проводилося серед українців, старших 18 років, які проживають на всій території України, крім тимчасово окупованих районів Донбасу та Криму, шляхом телефонних інтерв'ю (методом САТІ). В опитуванні взяло участь 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.