Третя річниця смерті Катерини Гандзюк: у низці міст організували акції пам'яті вбитої активістки (ФОТО)

Біля муралу Катерини Гандзюк у Києві відбувається акція до третьої річниці її смерті, 4 листопада 2021 року
Біля муралу Катерини Гандзюк у Києві відбувається акція до третьої річниці її смерті, 4 листопада 2021 рокуБогдан Кутєпов / надане hromadske

У Києві, Дніпрі, Харкові, Львові та низці інших міст організували акцію пам'яті активістки Катерини Гандзюк, яка померла три роки тому після нападу з кислотою. Учасники акцій вимагають покарати винних у її вбивстві.

У Києві учасники акції збиралися біля муралу Катерини Гандзюк на Поштовій площі. Люди запалювали лампадки та фаєри, скандували: «Хто замовив Катю Гандзюк?»

Як зазначає «Суспільне», у Харкові акція відбулася під будівлею обласного управління Нацполіції, в Івано-Франківську ㅡ через дорогу від управління поліції.

У Львові на акції біля муралу Катерину Гандзюк зібралися кілька десятків людей. Такі ж акції організували у Луцьку, Дніпрі тощо.

Народні депутати України вшанували пам'ять активістки хвилиною мовчання.

Делегація ЄС в Україні, посольство США у Києві та посол Великої Британії в Україні Мелінда Сімонс опублікували дописи з нагоди річниці смерті Катерини Гандзюк і закликали владу притягнути до відповідальності всіх, хто стоїть за нападом на активістку.

Справа Катерини Гандзюк

31 липня 2018 року херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.

Замовником нападу на Гандзюк слідство вважає голову Херсонської облради Владислава Мангера. Організатором злочину слідство вважає Олексія Левіна (Москаленка), який переховувався в Болгарії, але згодом був затриманий та екстрадований до України.

Справу щодо Левіна та Мангера передали до суду наприкінці липня 2020 року. Справа слухається 15 місяців, за цей час відбулося 49 судових засідань.

Фігуранти у справі про вбивство Катерини Гандзюкhromadske

Ігоря Павловського — колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука (фракція «Блоку Петра Порошенка»), якого спочатку вважали одним з організаторів нападу, — визнали винним у приховуванні злочину. Він уклав угоду зі слідством і визнав свою провину, за що отримав два роки вʼязниці умовно.

Ще раніше п'ятьох фігурантів нападу засудили до тюремних строків від трьох до шести з половиною років.

Водночас слідство не виключає, що замовників було декілька.

За даними слідства, Владислав Мангер вирішив організувати напад на Катерину Гандзюк зокрема через те, що вона перешкоджала незаконній вирубці лісу та загрожувала його політичній репутації. Гандзюк вийшла з партії «Батьківщина» після того, як туди увійшов Мангер. Вона заявляла, що такі люди, як він, не гідні бути в політичній силі. Також Катерина публічно заявляла про неприпустимість підпалів та вирубки лісів. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі.