Три прокурори у справах Майдану успішно пройшли співбесіди в Офісі генпрокурора
Прокурори у справах Майдану Ігор Земсков, Денис Іванов та Яніс Симонов успішно пройшли співбесіди в Офісі генерального прокурора та залишаються на займаних посадах.
Відповідні результати опубліковані на сайті відомства.
Загалом за результатами співбесід на керівні посади Офісу генпрокурора зарахували 36 осіб, відмовили чотирьом.
У коментарі hromadske прокурор Ігор Земсков не став розголошувати деталі співбесіди, адже «більшість питань стосувалися розслідувань».
Земсков обійняв посаду заступника начальника третього відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках.
Водночас він наголосив на тому, що лишається працювати над справами Майдану.
«Продовжую займатися процесуальним керівництвом під час досудового розслідування та підтриманням обвинувачення у провадженнях, де я старший групи прокурорів», — сказав прокурор.
Нагадаємо, в Офісі генерального прокурора тривали співбесіди щодо затвердження на адміністративні посади. Зокрема, кваліфікаційну атестацію проходять прокурори з минулої прокурорської групи, які розслідували масові розстріли на Майдані: Ігор Земсков, Денис Іванов та Яніс Симонов.
Раніше співбесіду успішно пройшов ще один прокурор у справах Майдану Олексій Донський.
Водночас, як раніше повідомляла адвокатка Євгенія Закревська, представники родин Героїв Небесної сотні вимагали замінити склад прокурорів у справі колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», яких обвинувачують у розстрілах на Інститутській у 2014 році, відповідне звернення вони направили до генерального прокурора.
Також вони вимагали не затверджувати прокурора з нової групи Сергія Куцого на посаду начальника другого відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами 2013-2014 роках.
Крім того, наполягали на відстороненні від участі у кримінальних провадженнях у справах Майдану групи нових прокурорів — Олександра Шевеленка, Сергія Куцого та Дениса Суботіна.
Нагадаємо, з 2 січня в Україні діє вже не Генпрокуратура, а Офіс генерального прокурора. Він охоплює 12 департаментів та 8 окремих управлінь. В Офісі працюватимуть 1,5 тисячі службовців замість 2,5 тисячі, які працювали у ГПУ.
Раніше повідомляли, що в ГПУ з'явився новий департамент процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях. Нагадаємо, 23 вересня 2019-го президент Володимир Зеленський підписав закон щодо реформи прокуратури, прийнятий Верховною Радою 19 вересня. Новий закон передбачає створення Офісу генпрокурора та ліквідацію Генпрокуратури й військових прокуратур.
Також закон передбачає «кадрове перезавантаження» органів прокуратури — для цього проводиться переатестація чинних прокурорів та залучення до роботи нових на конкурсних засадах. Крім того, згідно з документом посаду генерального прокурора може обіймати лише особа з юридичною освітою — попередній склад Ради скасував цю норму для призначення генпрокурором Юрія Луценка.
- Поділитися: