Представники родин Героїв Небесної сотні вимагають замінити склад прокурорів у справі колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут», яких обвинувачують у розстрілах на Інститутській у Києві у 2014 році.

Про це повідомила адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська у Facebook.

За її словами, відповідне звернення до Генеральної прокуратури України направили представники родин потерпілих.

«Прокурорів, які належним чином представляли обвинувачення у справі всі ці роки — Алексей Донской Ігор Земсков, Яніс Симонов і решту групи, які не ходили в суд, але також здійснювали важливу роботу щодо підготовки до судових засідань, збору доказів, тощо, викинули зі справи й замінили на маріонеточних прокурорів», — нагадала Закревська.

Вона наголосила, що 2 січня 2020 року мають проходити співбесіди, на яких будуть затверджувати на адміністративні посади як прокурорів з минулої групи прокурорів, яких виключили зі справи, так і представників нової групи прокурорів.

«Ми маємо обґрунтовані побоювання, що повністю законна і обґрунтована позиція прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова у цій справі і відмова виконувати незаконні позапроцесуальні вказівки Генерального прокурора стане підставою для переслідувань зазначених прокурорів, для помсти їм з боку керівництва Генеральної прокуратури, які є одночасно і членами комісії, що буде затверджувати на посаді — тобто очевидно мають конфлікт інтересів», — йдеться у зверненні представників потерпілих.

Такою помстою може стати, наприклад, незатвердження на адміністративній посаді, позбавлення премій, притягнення до дисциплінарної відповідальності тощо.

Саме тому представники родин Героїв Небесної сотні просять комісію з добору керівного складу органів прокуратури затвердити на адміністративних посадах виключених зі справи прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова.

Також вони вимагають не затверджувати прокурора з нової групи Сергія Куцого на посаду начальника другого відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами 2013 - 2014 роках.

Крім того, представники потерпілих вимагають, щоб генпрокурор Руслан Рябошапка і його заступник Віктор Трепак повернули повний склад групи прокурорів у кримінальному провадженні щодо «ексберкутівців». А групу нових прокурорів — Олександра Шевеленка, Сергія Куцого та Дениса Суботіна — просять відсторонити від участі у кримінальних провадженнях у справах Майдану і перевести із Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини на Майдані.

Ще однією вимогою є звільнення з посади керівника цього Віктора Мисяка й проведення відкритого конкурсу на цю посаду.


Нагадаємо 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У межах обміну Україна передала бойовикам 127 людей, зокрема колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Коментуючи видачу ексберкутівців, президент Володимир Зеленський заявив, що такою була умова цього обміну.

«Це було складне рішення. Рішення політичне. Це правда. Я з повагою ставлюся до всіх батьків і родичів, які втратили близьких на майдані. ми, на жаль, не можемо повернути тих, кого вже немає, але ми могли повернути живих. І я впевнений. що це пріоритет... Якби вони (ексберкутівці — ред.) залишилися, ми б не отримали наших розвідників, наших хлопців, які захищали, які були в Дебальцевому... Якби у мене було 100 беркутівців і запропонували одного розвідника, я б їм віддав 100 беркутівців і повернув би живого розвідника», — сказав Зеленський.

Поділитись: