Фото:

«Медуза»

Російські газети «Ведомости», «Коммерсант» і РБК 10 червня вперше в історії вийшли з однаковою першою шпальтою. Вона присвячена переслідуванню журналіста-розслідувача «Медузи» Івана Голунова.

Про це повідомляє «Медуза».

Також видання опублікували спільну заяву. Редакції трьох підтримали рішення Нікулінського районного суду Москви, який відмовився відправити Голунова в СІЗО, як того просило слідство, і відправив його під домашній арешт. Також редакції зажадали перевірити дії поліцейських і надати результати перевірки ЗМІ.

«Ми не вважаємо представлені слідством докази винуватості Івана Голунова переконливими, а обставини його затримання викликають великі сумніви в тому, що при проведенні слідчих дій не було порушено законодавство. Ми не виключаємо, що затримання і подальший арешт Голунова пов'язані з його професійною діяльністю. Ми вимагаємо детальної перевірки дій співробітників МВС, причетних до затримання Івана Голунова, на відповідність законодавству і наполягаємо на наданні даних цієї перевірки засобів масової інформації. Ми очікуємо від правоохоронних органів неухильного дотримання закону й вимагаємо максимальної прозорості при проведенні розслідування», йдеться у їхній спільній заяві.

Журналіста-розслідувача Голунова затримали у Москві 6 червня, начебто виявивши у нього наркотики. Сам він стверджує, що поліцейські підкинули йому наркотики. Після затримання йому 16 годин не дозволяли звернутися до адвоката та застосовували силу. Голунов заявляв, що його вдарили по голові й протягли по підлозі, а один з поліцейських наступив йому ногою на груди.

Викликати швидку допомогу йому не дозволили. Крім того, поліція довго відмовлялася взяти у Голунова біологічні зразки, аналіз яких може підтвердити, що він не торкався до наркотиків.

8 червня Голунова офіційно звинуватили у замаху на збут наркотиків, ця стаття передбачає до 20 років ув'язнення.

Перед засіданням суду Голунова госпіталізували. Йому стало зле у відділенні поліції, лікар «швидкої» заявив, що у нього підозра на перелом ребер, струс головного мозку і гематома.

Лікар бригади швидкої допомоги, яка доставила в лікарню Голунова, повідомив про забої та травми, виявлені у журналіста.

Увечері 8 червня Голунова відправили під домашній арешт.

Поділитись: