У «Нафтогазі» ㅡ зміни в управлінській команді. Щонайменше троє посадовців йдуть з компанії
У Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» зміниться склад управлінської команди. Щонайменше троє посадовців йдуть з компанії та двоє отримають посади.
Про це повідомили в пресслужбі «Нафтогазу».
Зокрема, з компанії йдуть:
- Олена Зеркаль, яка очолювала напрямок компанії у судових справах проти Росії та російського «Газпрому»;
- Альона Осмоловська, яка працювала директоркою зі зв'язків з держорганами;
- Вадим Гламаздін, що обіймав посаду уповноваженого по роботі з органами державної влади;
У коментарі «НВ» Зеркаль зазначала, що трудова книжка вже у неї «на руках». У чому причина звільнення ㅡ невідомо, однак у компанії зазначили, що всі троє «вирішили завершити свою роботу в Групі "Нафтогаз"».
Натомість до команди «Нафтогазу» долучаться Мирон Василик та Роман Супрун.
Василик працюватиме на посаді радника голови правління та опікуватиметься питаннями розширення співробітництва «Нафтогазу» з міжнародними організаціями.
Мирон Василик ㅡ громадянин США українського походження. Він був ексконсультантом Республіканського національного комітету США. Окрім цього, працював у великих компаніях, а з 2014 по 2019 роки був генеральним директором PBN Hill + Knowlton Strategies.
Водночас Роман Супрун виконуватиме обов’язки керівника за напрямком взаємодії з парламентом, органами державної влади та іншими зацікавленими сторонами Групи «Нафтогаз».
Супрун приєднався до Нафтогазу ще у жовтні 2019 року та, як зазначають у компанії, був активно залучений до просування важливих законодавчих ініціатив.
Що передувало?
28 квітня Кабмін заявив про незадовільну глави правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва. Тоді уряд припинив повноваження всіх членів наглядової ради — як незалежних, так і представників від держави, — але з подальшим відновленням із 30 квітня.
За цей час уряд звільнив Коболєва і призначив нового голову — в. о. міністра енергетики та ексвиконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка.
Причиною звільнення попереднього керівника в уряді називають незадовільні фінансові показники «Нафтогазу» за 2020 рік: 19 млрд грн чистого збитку. Коболєв заявив, що буде оскаржувати це рішення уряду.
Члени наглядової ради розкритикували рішення уряду замінити Коболєва на Вітренка і не погодилися з визнанням незадовільної роботи керівництва компанії. 30 квітня вони подали у відставку.
14 травня уряд запропонував членам наглядової ради «Нафтогазу» залишитися на посадах ще на рік, але згодом з'явилася інформація, що п'ять із шести таки припинили свої повноваження.
Врешті, 19 травня голова наглядової ради Клер Споттісвуд заявила, що члени наглядової ради національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» готові прийняти пропозицію Кабінету Міністрів і подовжити контракти ще на рік. Уряд затвердив їхнє переобрання.
- Поділитися: