Троє російських силовиків на судовому засіданні 6 грудня заявили, що затримали українського політв'язня Павла Гриба в російському місті Ярцево. Павло разом з адвокаткою заперечує та каже, що його затримали в Білорусі, а потім вивезли до Росії.

Першим свідчив Олександр Беспалов, який на той час працював старшим оперативним уповноваженим кримінального розшуку по Смоленській області. Він ствердив, що він разом з іншими двома свідками, Євгенієм Матюховим і Олександром Мазуровим, приїхали на вокзал у Ярцево Смоленської області «після оперативно отриманої інформації». Там вони ніби побачити Павла Гриба — «підозрілого хлопця». Вони перевірили його документи та запитали, що він тут робить.

«Громадянин ніяк не відреагував, надав український паспорт. Поводив себе підозоріло», — сказав свідок Беспалов, зазначивши, що йдеться про 25 серпня 2017.

Він запевнив, що Гриб проїхав з ними до відділку, де й встановили, що він у розшуку — «усе повідомили інціатору розшуку, ФСБ, що він затриманий».

Другий свідок Олександр Мазуров, сказав майже те ж саме, зазначивши про приїзд на вокзал Ярцево — «була інформація, що там буде людина, яка становить оперативний інтерес».

Третій свідок Євгеній Матюхов указав, що вони передали Гриба працівникам ФСБ, «які чомусь дуже швидко приїхали».

Усі свідчили через скайп-зв'язок. На запитання, чи впізнають вони Гриба, Беспалов сказав, що впізнав. Мазуров сказав, що Гриб «схожий» на затриманого ним, а Матюхов сказав, що впізнав Павла «за комплекцією».

Сам Павло сказав, що вперше бачить усіх трьох і ствердив, що його затримали в білоруському Гомелі.

Адвокатка Гриба Марина Дубровіна також заперечує затримання в Росії та називає свідчення чоловіків «завченою піснею».

«Це завчена пісня, яку вони вивчили, так як ніхто з них Павла, звісно, не затримував. Реально Павла затримали 24 серпня 2018, тому що Тетяна Єршова приїздила на зустріч з ним 24-го», — сказала вона.

Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання.

Раніще на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. 

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile