Посол Канади в Україні Роман Ващук відвідав у лікарні радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, на яку напали з кислотою

Посол Канади в Україні Роман Ващук відвідав у лікарні радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, на яку напали з кислотою.

Про це посол повідомив у Twitter.

Він назвав напад на активістку злочином проти гідності.

«Порозмовляв з нею і батьком. З обнадійливого: медична опіка й тверда воля Каті видужати. Не послам розслідувати #хтозамовив; для цього є численні правоохоронні органи. Таке варварське полювання на активістів — злочин проти гідності», — написав Ващук.

Він очікує, що усіх винних притягнуть до відповідальності, а активісти будуть у безпеці.

31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного  відділення

Поліція кваліфікувала напад на активістку як замах на вбивство. Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

1 серпня Гандзюк перевели до лікарні в Києві. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк.

20 серпня суд узяв під варту другого фігуранта справи про напад на Гандзюк — Віктора Горбунова. Горбунова взяли під варту. 

21 серпня у Херсоні суд обрав запобіжний захід ще двом підозрюваним у причетності до вчинення замаху на вбивство на радницю міськголови Херсонської міської ради Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та Володимиру Васяновичу.

22 серпня підозрюваного в нападі на Гандзюк В'ячеслава Вишневського відправили під домашній арешт на час слідства. 

23 серпня Херсонський міський суд узяв під варту підозрюваного у виконанні злочину щодо Катерини Гандзюк Микиту Грабчука на 60 діб.

Четверо з п’яти підозрюваних у нападі Гандзюк зізналися у скоєнні злочину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поділитись: