УКРАЇНА

Центр протидії корупції звернувся до суду через незвільнення Насірова

23 січня, 2018 19:52
УКРАЇНА/Центр протидії корупції звернувся до суду через незвільнення Насірова
Зберегти
Вигляд
ЦПК вимагає зобов’язати уряд звільнити Насірова через наявність у нього подвійного громадянства, що прямо заборонено українським законодавством.

Центр протидії корупції подав у суд на Кабінет міністрів України через не звільнення ним відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

ЦПК вимагає зобов’язати уряд звільнити Насірова через наявність у нього подвійного громадянства, що прямо заборонено українським законодавством.

«Перебування на посаді держслужбовця такого високого рангу з подвійним громадянством неприпустимо і грубо порушує закон, — заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

За його словами, Кабмін був зобов’язаний звільнити Насірова одразу, як стало достеменно відомо про наявність у нього паспорту Великої Британії. 

Пройшов майже рік від моменту оприлюднення цієї інформації, але Насіров «продовжує і надалі впливати на своїх підлеглих та процеси, що відбуваються в ДФС. Нам не зрозуміло, чому Кабмін вже рік порушує закон, не звільняючи Насірова», — додав Шабунін.

Зазначається, що раніше Насіров в якості керівника ДФС звернувся до суду із позовом до самого ж ДФС щодо розмежування своїх повноважень.

«Фактично цим позовом очільник ДФС намагається довести, що не приймав рішень, а лише виконував церемоніальну функцію, підписуючи документи. За дивним збігом обставин, представники ДФС не з’явилися на судове засідання і Насіров його виграв», — додали у ЦПК. 

«Звільнення Насірова на час розгляду цієї справи, відповідно до закону, унеможливило б відповідний позов. Таким чином бездіяльність Кабміну сприяє Насірову в уникненні від відповідальності», — вважає юристка ЦПК Олена Щербан. 

Перше засідання по цій справі призначене на 30 січня.

Водночас Кабмін може звільнити Насірова вже на наступному засіданні. 18 січня Данилюк направив уряду подання про звільнення Насірова. Сам Насіров не бачить підстав для свого звільнення.

Романа Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн. гривень.

10 листопада відстороненому главі ДФС Насірову вручили обвинувальний акт. На думку слідства, Насіров дав дозвіл на  розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, уважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Наприкінці листопада 2017-го Насірову продовжили запобіжний захід на два місяці у вигляді 100 мільйонів гривень застави. Також він продовжить носити електронний браслет.  

Детальніше про справу Насірова читайте у публікації Громадського: Хто такий Роман Насіров і в чому його підозрюють?

Пов`язані новини
Політика
13 грудня 2018
Насіров прокоментував вимогу його адвокатів зачитати весь обвинувальний акт
Екс-глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, звільнення якого суд визнав незаконним, прокоментував вимогу його захисників у суді зачитати увесь текст обвинувального акту, що загалом може зайняти кілька років.«Сторона обвинувачення повинна оголосити обвинувальний акт. Скорочено? Такого в законі немає. Тепер ми повертаємось до конкретних прикладів. Ми ніколи не бачили обвинувального акту на 800 сторінок, там незрозуміло що», — сказав Насіров ефірі «Суспільного» і додав, що це сторона обвинувачення затягує справу, а не сторона захисту.На засіданні 19 січня за клопотанням захисту Насірова прокурори продовжили зачитувати повністю обвинувальний акт. Загалом документ налічує 774 сторінки, але прокурори встигли прочитати лише 54 сторінок. Зазвичай обвинувачений і його адвокати самостійно ознайомлюються з обвинувальним актом, але Насіров звернувся із клопотанням, щоб цей документ зачитали в суді в повному обсязі. Попри це, Насіров дорікнув прокурорам, що вони «надто повільно» зачитують обвинувальний акт. Прокурори ж зазначили, що «це є очевидним затягуванням судового процесу».У Національному антикорупційному бюро України заявили, що справа Насірова розглядатиметься в суді роками через затягування адвокатами. Громадські ж організації заявили, що на зачитування всього обвинувального акту Насірова знадобиться понад два роки.Напередодні, 12 грудня, у НАБУ повідомили, що Шевченківському райсуду Києва залишилося зачитати ще 380 сторінок обвинувального акту в справі поновленого на посаді глави ДФС Романа Насірова.
Перевірено
Зберегти