ЦПК вимагає зобов’язати уряд звільнити Насірова через наявність у нього подвійного громадянства, що прямо заборонено українським законодавством.

Центр протидії корупції подав у суд на Кабінет міністрів України через не звільнення ним відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

ЦПК вимагає зобов’язати уряд звільнити Насірова через наявність у нього подвійного громадянства, що прямо заборонено українським законодавством.

«Перебування на посаді держслужбовця такого високого рангу з подвійним громадянством неприпустимо і грубо порушує закон, — заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

За його словами, Кабмін був зобов’язаний звільнити Насірова одразу, як стало достеменно відомо про наявність у нього паспорту Великої Британії. 

Пройшов майже рік від моменту оприлюднення цієї інформації, але Насіров «продовжує і надалі впливати на своїх підлеглих та процеси, що відбуваються в ДФС. Нам не зрозуміло, чому Кабмін вже рік порушує закон, не звільняючи Насірова», — додав Шабунін.

Зазначається, що раніше Насіров в якості керівника ДФС звернувся до суду із позовом до самого ж ДФС щодо розмежування своїх повноважень.

«Фактично цим позовом очільник ДФС намагається довести, що не приймав рішень, а лише виконував церемоніальну функцію, підписуючи документи. За дивним збігом обставин, представники ДФС не з’явилися на судове засідання і Насіров його виграв», — додали у ЦПК. 

«Звільнення Насірова на час розгляду цієї справи, відповідно до закону, унеможливило б відповідний позов. Таким чином бездіяльність Кабміну сприяє Насірову в уникненні від відповідальності», — вважає юристка ЦПК Олена Щербан. 

Перше засідання по цій справі призначене на 30 січня.

Водночас Кабмін може звільнити Насірова вже на наступному засіданні. 18 січня Данилюк направив уряду подання про звільнення Насірова. Сам Насіров не бачить підстав для свого звільнення.

Романа Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн. гривень.

10 листопада відстороненому главі ДФС Насірову вручили обвинувальний акт. На думку слідства, Насіров дав дозвіл на  розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, уважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Наприкінці листопада 2017-го Насірову продовжили запобіжний захід на два місяці у вигляді 100 мільйонів гривень застави. Також він продовжить носити електронний браслет.  

Детальніше про справу Насірова читайте у публікації Громадського: Хто такий Роман Насіров і в чому його підозрюють?

Поділитись: