Світ

Ціни на нафту зросли до максимуму за останні 3 роки після виходу США з ядерних угод з Іраном

9 травня, 2018 13:09
Світ/Ціни на нафту зросли до максимуму за останні 3 роки після виходу США з ядерних угод з Іраном
Зберегти
Вигляд
Світові ціни на нафту оновили рекорд з 2015 року після оголошення президента США про вихід країни з ядерних угод з Іраном та запровадженні санкцій.

Світові ціни на нафту оновили рекорд з 2015 року після оголошення президента США про вихід країни з ядерних угод з Іраном та запровадження санкцій.

Про це повідомляє Bloomberg.

Так, нафта марки Brent перевищила 76 доларів за барель і зросли на 2,5% через побоювання інвесторів через заборону торгівлею нафти у одного з найбільших її експортерів.

Так як США вийшли з ядерних домовленостей, вони поновили дію санкцій, які свого часу зняли за президентства Обами в обмін на скорочення ядерної програми Ірану.

Як зазначає Bloomberg, починаючи з 8 травня, американським компаніям заборонено укладати нові контракти на постачання нафти з Ірану.

До серпня 2018 року мають припинитись всі операції з державними цінними паперами Ірану, а також дорогоцінними металами, виготовленими в цій країні.

У листопаді 2018 року забороняються будь-які угоди щодо постачання енергоресурсів, взаємодія з іранськими портами та страховими сервісами.

Крім цього, вихід США з ядерних угод з Іраном коштуватиме двом найбільшим у світі виробникам літаків близько 40 мільярдів доларів.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

Також «глибоку стурбованість» розірванням ядерних домовленостей США висловили в ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Пов`язані новини