Центральна виборча комісія (ЦВК) у п'ятницю, 3 серпня, затвердила обсяги видатків на проведення президентських та парламентських виборів 2019 року.

Центральна виборча комісія (ЦВК) у п'ятницю, 3 серпня, затвердила обсяги видатків на проведення президентських та парламентських виборів 2019 року.

Про це йдеться у повідомленні ЦВК.

Комісія затвердила обсяги видатків для включення до бюджетних запитів за 4 бюджетними програмами, а саме:

  • за програмою проведення виборів президента — 2 млрд 354 млн 880 тисяч гривень;
  • за програмою проведення виборів народних депутатів України — 1 млрд 949 млн 620 тисяч гривень;
  • за програмою проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів — 247 млн 11 тисяч гривень;
  • за програмою «Функціонування Державного реєстру виборців» — 223 млн 539,6 тисяч гривень.

Вибори президента України мають відбутися 31 березня 2019 року, вибори до Верховної Ради — 27 жовтня 2019 року.

Нагадаємо, 12 липня Рада так і не змогла розглянути питання оновлення складу ЦВК. Наступного засідання 13 липня Ради також не розглянула оновлення складу ЦВК, депутати парламенту пішли на літні канікули.

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входять 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії згідно з порядком денним через нестачу голосів — більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної Ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

У зв'язку з цим представник президента у парламенті Ірина Луценко пояснила, що в сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК відбуватиметься поіменно і згідно з рейтингом таких голосувань буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

Раніше Луценко повідомила, що в поданні президента про призначення членів ЦВК є кандидат від «Батьківщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

Поділитись: