Харківський завод «Турбоатом» почне постачати турбіни та обладнання для атомних електростанцій України замість російських компаній. Відповідну угоду підписали представники «Турбоатому» та вітчизняного оператора АЕС Енергоатому.

Зазначається, що раніше обладнання для турбін українських АЕС постачав «Ленінградський металічний завод». Наразі мова йде лише про постачання обладнання для однієї АЕС — Южно-Української.

«Крім того, було підписано доповнення до програми участі «Турбоатома» в постачаннях устаткування для АЕС України на п'ятирічний термін — до 2022 року», — повідомляють у прес-службі Енергоатома.

«Турбоатом» є одним з найбільших у світі заводів, що виготовляє обладнання для атомних електростанцій. Спеціалізується на виробництві парових турбін для теплових і атомних електростанцій, гідравлічних турбін для гідроелектростанцій і гідроакумулюючих електростанцій, газових турбін для теплових електростанцій.

Нагадаємо, що на початку 2019 року в Міненергетики повідомляли, що до 2022 року в Україні має з’явитись власний завод з виробництва ядерного палива.

Раніше повідомлялось, що Україна планує скоротити обсяги закупівлі російського ядерного палива, яке використовується для роботи атомних електростанцій.

Також на урочистостях з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.

Також повідомлялось, що Україна купила в РФ ядерного палива на суму майже 68 мільйонів доларів. Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі «ТВЕЛ».

Нагадаємо, що нещодавно Рівненська АЕС домовилась про постачання ядерного палива зі Сполучених Штатів.

Поділитись: