Турчинов: Заява Росії про «український слід» у катастрофі МН-17— черговий невдалий фейк

Секретар Ради безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов заявив про неправдивість заяви російської сторони про те, що ракета, з якої в 2014 році був збитий пасажирський «Боїнг» МН17, нібито має українське походження.

Секретар Ради безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов заявив про неправдивість заяви російської сторони про те, що ракета, з якої в 2014 році був збитий пасажирський «Боїнг» МН17, нібито має українське походження.

Про це Турчинов сказав у коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Заява Російської Федерації про нібито український слід ракети, яка збила МН-17 — це черговий невдалий фейк Кремля для того, щоб прикрити свій злочин, який вже доведено як офіційним слідством, так і незалежними експертними групами», — сказав він.

17 вересня 2018 року Міноборони Росії заявило, що ракету, якою збили MH17, відправили в Україну ще в 1986 році і після цього до РФ її не повертали.  Також РФ заявила, що відеодокази міжнародної слідчої групи про причетність РФ до збиття літака є підробкою.

Раніше, 24 травня 2018 року, офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

25 травня 2018 року незалежні дослідники Bellingcat оприлюднили новий звіт щодо катастрофи  MH17.

Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми маємо знати правду», — мати загиблого в катастрофі МН-17

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді офіційного слідства, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.

13 червня 2018 року парламент Нідерландів повідомив, що вироки у справі авіакатастрофи MH17 зможуть виконати в Україні.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.