Туреччина надасть медичну допомогу Україні — посол

Туреччина надасть Україні медичну допомогу на тлі спалаху коронавірусу — країна визначила процедуру й вимоги для отримання дозволів для експорту продукції.

Про це «Укрінформу» повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

«Визначено процедуру надання допомоги Україні в контексті COVID-19. Якщо продукція є в достатній кількості в Туреччині, зокрема для її власних потреб, й вона має змогу експортувати, досягнуто домовленості, що ми можемо її закуповувати», — сказав Сибіга.

За його словами, після телефонної розмови президентів України та Туреччини 1 квітня Анкара дозволила експорт необхідної Україні продукції за умови дотримання процедури.

Йдеться про те, що суб’єкти підприємницької діяльності — турецькі виробники — залежно від типу продукції звертаються за дозволом до визначеного органу, після отримання якого можуть здійснювати експорт.

«Є принципове рішення щодо можливості експорту продукції, якої Україна потребує в контексті COVID-19. По лінії МОЗ ми передали переліки медичної продукції, якої потребує Україна, наші області, медичні установи, в контексті COVID-19. Робота ведеться за двома напрямкам: гуманітарної допомоги та закупівлі. Вже розпочато процес отримання дозволів за окремими видам продукції», — повідомив дипломат.

Окрім того, оприлюднили запит до турецького бізнесу з переліком необхідної Україні продукції, на який вже отримали понад сто відгуків та пропозицій.

«Після оприлюднення в соцмережах звернення до турецької сторони лише у перший день було отримано понад 100 звернень. Надійшло багато різних пропозицій: від 3D принтерів для виготовлення масок до інших предметів та матеріалів, в яких маємо нагальну потребу. Дуже приємно, що турецька сторона настільки відгукується», — додав Сибіга.

Окремі пропозиції співпраці вже на стадії практичного опрацювання, одна з них — постачання в Україну ліній виготовлення масок.

Також дипломат повідомив, що Університет Башкент в Анкарі надав для українських медиків 3,5 тисячі хірургічних масок і 100 хірургічних халатів, які вже передали до України.

Раніше повідомлялося, що Туреччина не буде застосовувати санкції до українських громадян, які через форс-мажорні обставини, зокрема припинення авіасполучення, порушили термін перебування на території країни.

За останніми даними, у Туреччині зафіксували 56 956 випадків інфікування коронавірусом: з них 1 198 людей померли та 3 446 одужали.

В Україні станом на 12 квітня зафіксували 2777 випадків інфікування коронавірусом. Зокрема, 89 пацієнтів одужали, 83 людини померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу editor.hromadske@gmail.com з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.