Влада Туреччина планує повертати до Європи бойовиків екстремістського угруповання «Ісламська держава», які мають громадянство країн Євросоюзу.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Туреччини Сулейман Солу, передає DW.

Йдеться про бойовиків ІД, затриманих під час військової операції Анкари на півночі Сирії.

«Ми не готель для жодного з членів ІД», — сказав Солу.

Також він розкритикував рішення деяких членів ЄС, зокрема Великої Британії та Нідерландів, позбавляти громадянства бойовиків «Ісламської держави». Міністр назвав такі дії «неприйнятними та безвідповідальними».

Зазначимо, що ЄС виступає з критикою операції Туреччини проти курдів на півночі Сирії. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у відповідь погрожував ЄС відкрити кордон для біженців із Сирії, які перебувають на території Туреччини за угодою між Анкарою та Брюсселем. Ця угода зокрема передбачає грошову допомогу Туреччині за розміщення біженців.

Нагадаємо:

  • 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці. У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.
  • 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію на півночі Сирії.
  • Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.
  • Курди, зі свого боку, домовились з режимом Башара Асада, що урядова армія Сирії перекине війська на північ країни для протистояння Туреччини.
  • 15 жовтня США запровадили санкції проти декількох турецьких міністерств та їхніх очільників.
  • 17 жовтня Туреччина погодилась на пропозицію Сполучених Штатів призупинити військову операцію на півночі Сирії, аби курди могли евакуюватися з цього району. А сирійські курди заявили про готовність відійти від кордону з Туреччиною.
  • 22 жовтня президент РФ Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовилися про спільний контроль сирійсько-турецький кордон.
Поділитись: