Туреччина відмовилася від наміру блокувати ухвалення плану Північноатлантичного Альянсу (НАТО) по зміцненню обороноздатності країн Балтії та Польщі.

Про це заявив на пресконференції Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє британське видання The Guardian.

Напередодні Анкара заявляла, що не підтримає план НАТО по посиленню оборонного потенціалу країн Балтії та Польщі, якщо Альянс не надасть їй додаткової підтримки в боротьбі із Загонами народної самооборони (ЗНС) на північному сході Сирії, де Туреччина в жовтні розпочала військову операцію.

Більшість країн-членів НАТО (на відміну від Туреччини) не вважають ЗНС терористичною організацією. Офіційна позиція Анкари ж полягає в тому, що ЗНС, які складаються переважно з курдів, пов’язані з Курдською робітничою партією, яка діє на турецькій території і яка вважається там терористичною.

Столтенберг повідомив, що лідери країн-членів НАТО не обговорювали питання ЗНС перед ухваленням рішення по Балтії та Польщі. Натомість у заключному комюніке за результатами зустрічі погодилися на «далекосяжний процес обговорення» статусу Загонів народної самооборони, який і дозволив домовитися з Туреччиною щодо підтримки плану з посилення обороноздатності в згаданих країнах.

Нагадаємо, 3-4 грудня в передмісті Лондона проходить зустріч лідерів країн-членів Північноатлантичного Альянсу під назвою NATO Engages. Україну на ній представляв міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

Поділитись: