Турецькі правоохоронні органи відкрили кримінальну справу через аварію судна біля берегів Туреччини, в якій загинули четверо українців.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив секретар із консульських питань Посольства України в Туреччині Борис Ясинський.

За його словами, Україна направила ноту до Міністерства закордонних справ Туреччини з проханням офіційно підтвердити чи спростувати інформацію про те, що це судно везло вугілля з окупованого Донбасу.

Турецькі слідчі в межах розслідування справи про аварію судна досліджуватимуть також і походження вугілля, яке везли з російського порту.

Україна підозрює, що судно незаконно перевозило вугілля з окупованих територій. Однак довести це на документах майже не може, заявив радник міністра з питань тимчасово окупованих територій Олександр Левченко.

Нагадаємо, вранці 7 січня в Чорному морі біля берегів Туреччини затонуло вантажне судно «Волга-Балт», яке йшло під панамським прапором. Судно не витримало удару хвилі, розламалося та почало тонути.

На його борту перебувало 13 людей. 11 з них були громадянами України — четверо загинули.

МінТОТ повідомив, що судно на борту везло вугілля з Росії до Туреччини. Моряки із затонулого біля Туреччини судна заявили, що не знають походження перевезеного вугілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири загиблих українці та сумнівний вантаж: що відомо про затонулий біля берегів Туреччини корабель

Поділитись: