Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що трагедія на сході України триває з катастрофічними гуманітарними наслідками для місцевого населення.

Про це він написав у своєму мікроблозі Twitter за підсумками відвідування Станиці Луганської.

«Сьогодні побував у Станиці Луганській з президентом Зеленським. Трагедія на сході України триває, з катастрофічними гуманітарними наслідками для місцевого населення, що потрапило в пастку російської війни», — зазначив він.

Туск також додав, що провів «гарні зустрічі з відважними українськими солдатами, спостерігачами ОБСЄ і гуманітарними організаціями».

Раніше повідомлялось, що президент України Володимир Зеленський з президентом Європейської ради Дональдом Туском відвідали Станицю Луганську, де нещодавно відбулось розведення сил.

Нагадаємо, 26 червня у штабі операції Об’єднаних сил повідомили про завершення першого етапу відведення сил з боку українських військових. Влада Станиці Луганської підтвердила, що бойовики також відвели свої сили, для чого з блокпостів так званої «ЛНР» прибрали найманців і «козаків», і замінили їх на кадрових військових РФ.

27 червня спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської. У штабі ж розповіли про подальші дії в разі успішного розведення сил біля Станиці Луганської.

Згідно з домовленостями, розведення сил можливе лише тоді, коли у зоні бойових дій упродовж тижня немає обстрілів. Українські військові та бойовики мають відійти від лінії зіткнення одночасно на відстань до одного кілометра. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській.

Поділитись: