Український режисер, політв’язень, Олег Сенцов написав листа редакції російського видання «Новая Газета» у відповідь на їхній лист.

Він, зокрема, подякував за підтримку та за роботу видання. 

«Вся ваша редакція для мене герої, як матроси на картонному кораблику, який все ніяк не може потонути, нам всім на радість!», — зазначив Сенцов.

У листі політв’язень зазначив, що в нього. все в порядку, і зі здоров’ям, і загалом.

«Вранці я коротко дивлюся «Росію 24», щоб бути трохи в курсі того, що відбувається. А неділями я насолоджуюся дві години Кисельовим. Тут немає театру, тому я ходжу на Кисельова!)) ... А щойно я закінчив перегляд телепередачі «Путін спілкується з журналістами». Вона зазвичай проходить цікавіше, ніж те, що виходить в кінці весни: «Путін спілкується зі своїм народом». З цього випуску запам’яталося: «Підніміть Крим. Опустіть Кавказ», «де Путін» і «щодо моїх кухарів». Нормальних питань було три, включно з тим, що від Азара. Ні на один, як правило, не дав прямої відповіді, крім того, що в системі ФСВП (Федеральної служби відбування покарань — ред.) все нормально і міняти нічого не треба. У всіх зеків забилося серце, коли це питання було поставлене, і жорстоке розчарування, коли була дана відповідь«, — розповів Сенцов про свої будні.

«Так що хороших новин я не чекаю, ні в загальному, ні для себе персонально. Але це не означає, що я збираюся здаватися, розчаровуватися або про щось шкодувати. Вірю я, як і раніше, тільки в себе. Може, це і цинічно, зате чесно і надійно», — додав режисер.

Дмитро Кисельов — російський журналіст, генеральний директор російського державного міжнародного інформаційного агентства «Россия сегодня», відомий дезінформацією, зокрема фейками про Україну, пропагандою російської влади та гомофобії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile