Згідно з опитуванням, проведеним фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 16 по 22 серпня 2018 року, найвищий рейтинг серед ймовірних кандидатів у президенти має лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Згідно з опитуванням, проведеним фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 16 по 22 серпня 2018 року, найвищий рейтинг серед ймовірних кандидатів у президенти має лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Про це повідомляється на сайті фонду.

Зазначається, що взяти участь у виборах глави держави планують 70% з опитаних, 23% — не планують, а решта ще не визначилися.

«Серед регіонів істотно відрізняється Донбас, де 36% опитаних не мають наміру брати участь у виборах», — йдеться у повідомленні.

Основна причина відмови населення від участі у виборах — відсутність кандидата, якого, на думку респондентів, варто підтримувати. Так вважають 30% з тих, хто не має наміру брати участь у виборах. 

Станом на серпень 2018 року істотно зріс рейтинг Юлії Тимошенко — з 13,3% у травні до 17,8%. Далі йдуть Анатолій Гриценко — 8,4%, Петро Порошенко — 7,9%, Вадим Рабінович — 6,7%, Юрій Бойко — 6,4%, Володимир Зеленський — 6,1%, Олег Ляшко — 5,8%, Святослав Вакарчук — 5,6%.

«Істотно менший відсоток зібрав вибір «інший кандидат» — із 9,7% у травні до 3,7% у серпні», — зазначили у фонді.

Крім того, згідно з опитуванням, тільки два кандидати мають підтримку майже в усіх регіонах країни — Юлія Тимошенко та Петро Порошенко, останній — за винятком Сходу.

«Анатолія Гриценка, Святослава Вакарчука підтримують переважно на Заході і в Центрі, а Вадима Рабіновича та Юрія Бойка — на Півдні, Сході та Донбасі). Олег Ляшко має кращі результати у Центрі та на Півдні, а Володимир Зеленський — на Півдні та Донбасі. Помітна тенденція більшої підтримки Бойка, Рабіновича та Тимошенко серед старших вікових груп, а Вакарчука та Зеленського — серед молоді», — йдеться у повідомленні.

Водночас лише 37% респондентів заявили, що їх вибір кандидата є остаточним. 47% опитаних зазначили, що віддають перевагу одному з кандидатів, але ще можуть передумати, а 11% допустили, що їх вибір може змінитися.

Майже три чверті (71%) респондентів виступають за проведення дебатів між кандидатами з найбільшими рейтингами. Дивитимуться дебати 28% респондентів і ще 44% — якщо такі дебати будуть цікавими.

«Найбільш цікаві для респондентів п’ять тем для дебатів: «Як досягти миру на Донбасі? Як домогтися звільнення окупованих територій Донбасу та їх інтеграції в Україну?» (44%); «Які проблеми країни кандидат в Президенти вирішуватиме в першу чергу, якщо буде обраний президентом?» (41%); «Програма розвитку України на роки свого президентства та на більш далеку перспективу» (36%); «Як домогтися зростання рівня життя українців?» (35%); «Як подолати корупцію в Україні?» (33%)», — свідчать результати опитування.

У те, що вибори глави держави будуть чесними, вірять 17% респондентів, ще 40% вважають, що вибори будуть не дуже чесними, а 29% впевнені, що вибори будуть не чесними зовсім.

«У зміну ситуації на краще внаслідок президентських виборів вірить 34% громадян, майже стільки ж — 30% — певні, що нічого не зміниться, проте лише 11% прогнозують зміну ситуації на гірше», — розповіли у фонді.

Опитування проводилося з 16 по 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком окупованих територій. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Юлія Тимошенко заявила про участь у виборах президента в 2019 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Вони працюють»: чим допомагають Тимошенко політконсультанти Трампа та Орбана

Раніше керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович заявив, що на виборах президента України у 2019 році може лідирувати лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко, однак це не означає, що чинний президент Порошенко втратив шанси.

Згідно з опитуванням громадян у квітні 2018 року президентський рейтинг очолила Юлія Тимошенко. Тоді лідером антирейтингу став чинний президент Петро Порошенко. 

Як повідомлялося, Тимошенко залучила до своєї передвиборчої кампанії американських політтехнологів.

Компанія Two Paths LLC, яка офіційно від імені лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко 20 лютого 2018 року заключила контракт на надання лобістських послуг з компанією Avenue Strategies, 11 травня цього року розірвала його.

Нагадаємо, що у березні 2018 депутатка Надія Савченко випустила ролик із заявою про можливу участь у виборах президента.

Поділитись: