Університет Брауна у США опублікував дослідження, згідно з яким, у 2017 році Міністерство оборони США випустило 59 мільйонів тонн вуглекислого та інших парникових газів — це більше, ніж у багатьох невеликих країнах, таких як Швеція і Португалія.

Про це повідомляє The Guardian.

За словами автора дослідження Нети Кроуфорд, якби Пентагон і його структури були країною, то він би став 55-м у рейтингу найбільших джерел шкідливих викидів у світі. 70% енергоспоживання американського оборонного відомства відбувається шляхом спалювання реактивного і дизельного палива під час передислокації військ.

При цьому Пентагон у січневій доповіді Конгресу назвав зміну клімату «питанням національної безпеки» і виступив з рядом ініціатив. Кроуфорд зазначає, що з 2009 року Пентагон значно скоротив споживання палива, зокрема завдяки підвищенню ефективності свого транспорту і переходу на більш чисті джерела енергії на базах.

Видання зазначає, що найбільшим у світі джерелом викидів вуглекислого газу є Китай. За ним слідують Сполучені Штати, які у 2017 році вийшли з Паризької кліматичної угоди, Індія і Росія.

Нагадаємо, як зазначається в доповіді ООН, для уникнення кліматичної катастрофи світу необхідно інвестувати щонайменше 2,4 трильйона доларів на рік у «зелену» енергетику до 2035 року, а також повністю відмовитися від ТЕС до 2050 року.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Поділитись: