За даними Державної прикордонної служби України, у 2018 році працівники відомства затримали понад 3 тисячі нелегальних мігрантів, що на 20-30% більше, ніж у 2017 році.

За словами очільника Прикордонслужби Петра Цикигала, більшість з них — 1950 осіб — порушили умови перебування на території України. Серед порушників найбільше громадян Росії, Молдови, Болгарії, В’єтнаму, Узбекистану.

Цикигал зазначив, що в 2018 році спостерігалося збільшення нелегальної міграції через так звані канали легального в’їзду.

«Іноземці цієї категорії прибувають у нашу країну нібито не маючи намірів прямувати до ЄС, а згодом прикордонні підрозділи затримують їх на західних ділянках кордону — у Закарпатській, Львівській та Чернівецькій областях», — розповіли в Прикордонслужбі.

Серед затриманих у цій категорії порушників найбільше громадян В’єтнаму, Бангладеш, Шрі-Ланки, Туреччини, Пакистану, Марокко, Іраку, Індії та Молдови.

Також очільник Прикордонслужби розповів, що в 2018 році у в’їзді в Україну відмовили 4,2 тисячі «потенційним нелегальним мігрантам».

«Переважно це громадяни Молдови, РФ, Іраку, Туреччини, Таджикистану, Нігерії, Лівії, Грузії, Азербайджану та Індії», — додав він.

Як повідомлялося, з моменту запровадження воєнного стану до 16 грудня в Україну не пропустили понад 1300 росіян.

Раніше Олег Слободян повідомляв Громадському, що заходи підвищеного контролю на кордоні стосуються першочергово «повносилих чоловіків, які можуть брати активну участь у дестабілізаційних заходах на території України».

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile