З моменту запровадження воєнного стану, 26 листопада, до України не пропустили понад 1300 росіян. Про це Громадському повідомив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.

Йдеться про період з 26 листопада до 16 грудня.

Речник додав, що за минулу добу, 16 грудня, у в’їзді на територію України відмовили 47 громадянам Росії.

«Основні ділянки, на яких не пропустили, — авіаційні пункти пропуску та автомобільні пропускні пункти на східному кордоні. Що стосується залізничного транспорту, там відсоток невеликий. Оскільки завантаженість поїздів, що йдуть з Росії, серйозно впала», — сказав Слободян.

Він додав, що при найменших сумнівах у відвертості намірів іноземця прикордонники можуть відмовити у в'їзді.

«Зважаючи на загрози та воєнний стан, відповідно до закону про прикордонний контроль, прикордонники можуть під час в’їзду іноземців на територію Україну запитувати додаткову інформацію стосовно мети візиту. Це може бути бронювання квитків, фінансове забезпечення та інша інформація. Якщо виникають найменші сумніви у відвертості іноземця, то прикордонники можуть відмовити у перетині державного кордону», — сказав він.

Станом на 7 грудня на територію України не пустили понад 800 громадян Росії.

Раніше Олег Слободян повідомляв Громадському, що заходи підвищеного контролю на кордоні стосуються першочергово «повносилих чоловіків, які можуть брати активну участь у дестабілізаційних заходах на території України».

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

/Юлія Семененко

Поділитись: