Підвищення контролю на українському кордоні першочергово стосується «повносилих чоловіків». Про це Громадському повідомив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.

«У першу чергу заходи підвищеного контролю з нашого боку стосують повносилих чоловіків, які можуть брати активну участь у дестабілізаційних заходах на території України», — сказав Слободян.

Він зазначив, що з 26 листопада в Україну вже не пустили понад 600 громадян Росії.

«На підставні загальної інформації, якщо є будь-які сумніви, подає недостовірну інформацію, або його мета не та, яку він офіційно декларує, прикордонники в межах повноважень приймають рішення про непропуск», — сказав Слободян.

Пропускають переважно тих громадян, які їдуть з гуманітарною, освітньою, спортивною метою.

З усіма громадянами Росії прикордонники проводять додаткові співбесіди — «так званий прикордонний контроль 2-го рівня».

За словами речника, кількість росіян, які їдуть в Україну, суттєво зменшилася після запровадження обмежувальних заходів: до 26 листопада в Україну щодня приїдждали до 5 тисяч росіян, нині — 1300-1400.

Також зменшилася кількість безпосередньо чоловіків, які їдуть в Україну. Слободян зазначив, що близько 75% — це жінки, діти та люди похилого віку.

Упродовж 30 листопада на кордоні з Російською Федерацією відмовили у в’їзді в Україну 99 громадянам РФ.

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: