Україна у 2020 році має погасити 600 мільйонів євро, які уряду перерахував Європейський Союз в межах макрофінансової допомоги. Нового траншу ЄС Україна поки не отримала.

Про це повідомив урядовий уповноважений з питань державного боргу України Юрій Буца.

«Якщо подивитися на зовнішні погашення, то цього року найбільше погашення комерційного боргу — $1,4 млрд євробондів в вересні. Решта великих погашень — офіційні: 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС, $1 млрд облігацій, випущених під американську гарантію, та $480 млн — кредити МВФ», — повідомив уповноважений з питань держборгу.

Він зазначив, що ці запозичення не доречно заміняти випуском облігацій, адже тоді держава витрачатиме на обслуговування боргу набагато більше коштів. Оптимальним є залучення нового пільгового фінансування, яке наразі затримується.

«Ви бачили коментарі європейської сторони, що всі попередні умови українською стороною виконано. Інші переговори прив’язані до програми МВФ. Щойно отримаємо затвердження програми на Раді директорів — зможемо публічно про них говорити», — повідомив Буца, коментуючи, коли саме Україна може отримати макрофінансову допомогу від ЄС.

За даними hromadske, пік виплати за державним боргом України припадає на травень, липень та вересень 2020 року. Зокрема, у травні Україна має погасити 1 мільярд доларів під гарантії США, у липні — 600 мільйонів євро від ЄС, а у вересні — 1,4 мільярда доларів за єврооблігаціями.

Раніше у Мінфіні сподівалися отримати транш ЄС до кінця 2019 року, однак цього не сталося.

У червні 2019 року Єврокомісія підтвердила Україні, що планує надати цей транш після того, як уряд виконає необхідні реформи.

Раніше у Мінфіні прогнозували, що кошти мали надійти у березні 2019 року, однак цього не сталося.

11 грудня 2018 року ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

Поділитись: