У Білорусі держслужбовців змушують іти на мітинги на підтримку Лукашенка. Деяким погрожують звільненням — ЗМІ
У різних регіонах Білорусі держслужбовців, військових, працівників сільського господарства, вчителів, вихователів, працівників державних медіа закликають вийти на мітинг у Мінську на підтримку президента Олександра Лукашенка. Деяким погрожують звільненням у разі відмови від участі в акції.
Про це повідомляє білоруське опозиційне видання Tut.by з посиланням на звернення читачів.
За даними журналістів, на мітинг покликали працівників Апарату уряду та різних міністерств. Працівники повідомили виданню, що їм погрожують звільненням у разі відмови.
Працівники заводу «Білшина» запевняють, що їм пообіцяли 100 рублів (приблизно тисяча гривень) за участь у провладному мітингу в Мінську. Деяким працівникам обіцяють відгул за участь в акції.
За інформацією видання, мітинг має відбутися о 12:00 біля будівлі уряду на площі Незалежності. Деяких людей запросили до інших центральних будівель, від яких пройде хода до будівлі уряду.
Зазначимо, що на 14:00 запланований опозиційний протест проти Олександра Лукашенка.
Читач з білоруського міста Пінськ розповів, що на мітинг змушують їхати співробітників м'ясокомбінату, а також вчителів, правоохоронців у цивільному одязі. Тим, хто працював на виборчих дільницях, погрожують ув'язненням у разі зміни влади.
Крім того, запрошені на мітинг бояться провокацій, зокрема зі сторони влади.
Деякі читачі, яких змушують приїхати на провладний мітинг, запевняють, що візьмуть із собою біло-червоно-білий історичний прапор Білорусі та будуть викрикувати: «Йди!»
Tut.by навіть публікував відео, де начебто в сторону Мінська колоною їдуть автобуси на провладний мітинг.
Колону автобусів також помітили у центрі Мінська.
Колону автобусів помітили в Мінськ з Гомельської області.
Біля площі Незалежності помітили лімузин із кортежу Лукашенка.
Журналісти Tut.by вказують, що у вихідний день державних службовців не можуть змусити брати участь у мітингах, бо це порушення трудового кодексу. Про такі порушення можна скаржитися в Мінпраці, проте, за інформацією видання, працівників цього міністерства теж запросили на провладний мітинг.
Що відбувається у Білорусі
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.
Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. 13 серпня протести відбулися мирно, влада змінила тактику і припинила жорстоко придушувати акції. Також страйкувати почали працівники великої кількості місцевих підприємств.
Загалом влада затримала приблизно 7 тисяч людей. У ніч із 13 на 14 серпня людей почали масово випускати.
14 серпня на державних підприємствах Білорусі співробітники продовжили виходити на страйки, акції протесту не припиняються. Люди вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.
15 серпня Лукашенко обговорив з Путіним ситуацію в Білорусі. Лукашенко домовився, що Росія на перше прохання «допоможе з безпекою» у Білорусі.
Сама Тіхановська 11 серпня виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків.
Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.
- Поділитися: