У містах Білорусі на акціях проти затримань політиків і активістів 19 червня правоохоронці затримали близько 120 людей.

Про це повідомляє правозахисний центр «Весна».

Так, у Мінську затримали щонайменше 80 людей, у Гомелі, Вітебську, Бобруйську — приблизно по 10 людей у кожному місті. Затримані є також в Могильові, Гродно, Новополоцьку.

Зокрема, серед затриманих в Мінську — знімальна група білоруського бюро «Радіо Свобода» та оператор Reuters.

Також «Радіо Свобода» повідомило, що у Мінську затримали журналістку «Белсату», фотографа порталу tut.by, кореспондентів «Єврорадіо». Крім того, співробітників ЗМІ затримували в Могильові і в Бобруйську.

Повідомляється, що до пізнього вечора 19 червня всіх затриманих журналістів звільнили, також з відділень міліції відпустили кількох активістів.

Нагадаємо, 19 червня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що владі країни вдалося зірвати «масштабний план дестабілізації Білорусі».

Напередодні, 18 червня, одного з конкурентів Лукашенка на президентських виборах у Білорусі Віктора Бабарика разом із сином Едуардом затримали оперуповноважені Комітету держконтролю (КДК). Наразі вони перебувають у СІЗО, передає «Еврорадио». КДК назвав Бабарика, який оголосив про намір балотуватися у президенти Білорусі, ватажком злочинної групи.

Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому.

Свою посаду Бабарико покинув після оголошення про намір узяти участь у президентських виборах в Білорусі. Одразу після цього правоохоронці почали чинити тиск на банк, зокрема проводити обшуки. А чинний президент країни Олександр Лукашенко звинуватив Бабарика в корупції.

Атака на конкурентів відбувається на тлі падіння рейтингу самого Лукашенка. Нещодавно низка незалежних ЗМІ провели опитування на своїх сайтах, яке показало, що рейтинг чинного глави держави 3-6%. Після цього Лукашенко отримав прізвисько «Саша три відсотки», а білоруським ЗМІ заборонили проводити подібні опитування.

Раніше в Білорусі відбулися масові акції на підтримку опозиційних кандидатів. Влада країни затримала одного з найвідоміших опозиціонерів Миколу Статкевича та низку інших критиків Лукашенка.

Після мітингів Лукашенко заговорив про «майданутих» у Білорусі, що влаштовують акції протесту, і заявив, що ніяких «майданів» у країні не буде. А ще прийняв рішення про відставку попереднього складу уряду і вже через день призначив новий.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня. У них візьме участь і чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотується вже на шостий термін.

Поділитись: