Міністерство внутрішніх справ Білорусі повідомило про понад 250 людей, який затримали на акціях протесту 14 липня у Мінську та низці інших міст країни.

Про це повідомляє «Интерфакс-Запад».

«Порушення громадського порядку вчора зафіксували в декількох населених пунктах країни: затримано понад 250 осіб, у тому числі водії та велосипедисти за непокору законному розпорядженню або вимозі посадової особи при виконанні нею службових повноважень, порушення порядку організації або проведення масових заходів, а також недотримання правил дорожнього руху», — йдеться у повідомленні.

У МВС Білорусі кажуть, що найбільше порушників зафіксували у Мінську, а у Вітебську нікого не затримали.

Також там додають, що частину затриманих, після складення на них адмінпротоколів, відпустять, іншу частину — помістять у СІЗО.

14 липня у декількох містах Білорусі розпочалися акції протесту, викликані відмовою Центральної виборчої комісії зареєструвати двох опозиційних кандидатів на прийдешні вибори президента — Віктора Бабарика та Валерія Цепкала.

У Мінську поліція під час затримань забрала двох журналістів «Еврорадио», які вели стрим із акції протесту. Білоруські незалежні журналісти почали збір коштів для надання адвокатської допомоги затриманим колегам.

  • 14 липня Центральна виборча комісія Білорусі оголосила список кандидатів, зареєстрованих на вибори президента 9 серпня. Там опинилися п'ятеро людей, серед них — чинний президент Олександр Лукашенко (для нього це буде шостий термін) й дружина опозиційного блогера Сергія Тихановсього (затриманого на одній із акцій протесту) Світлана.
  • ЦВК відмовила в реєстрації двом опозиційним кандидатам, яких називали найбільш впізнаваним. Віктору Бабарико відмовили в реєстрації через «невідповідності в його декларації», а Валерію Цепкалу забракували частину зібраних підписів.
  • Раніше, 18 червня, правоохоронці Білорусі назвали Бабарика, який оголосив про намір балотуватися у президенти, ватажком злочинної групи. Йому пред'явили звинувачення у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків і давання хабаря.
  • Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому.
Поділитись: