У Білорусі опублікували результати державного екзит-полу на президентських виборах. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка проголосували 79,7% виборців.

Про це повідомляє білоруське видання «Белта».

Результати екзит-полу такі: Олександр Лукашенко набирає 79,7%, Світлана Тіхановська 6,8%, Анна Конопацька 2,3%, Андрій Дмитрієв 1,1%, Сергій Черечень 0,9%. Проти всіх, за даними опитувань, проголосували 9,2% виборців.

Нагадаємо, скільки Лукашенко набирав раніше: у 1994 році — I тур 44,82% і II тур 80,6%, у 2001 — 75,65%, у 2006 — 82,6%, у 2010 — 79,65%, у 2015 — 83,49%.

Національний exit poll (опитування на виході з виборчих дільниць) проводила Молодіжна лабораторія соціологічних досліджень РСОО «БКМО» на замовлення національного представництва Міждержавної телерадіокомпанії «Мир» у Білорусі.

Опитування проводили на 320 дільницях по всій країні. Інтерв'юери пропонували виборцям пройти анонімне опитування. Ставили запитання про те, за кого респондент віддав свій голос. Відповіли на запитання 67,6%, відмовилися від відповіді 32,4%. Всього опитали 12 340 людей. Вибірка, як пише видання, багатоступенева та комбінована.

Чи має право соціологічний центр проводити екзит-поли?

Як зазначає «Белта», Молодіжну лабораторію соціологічних досліджень при Раді РСОО «БКМО» створили у 2015 році як аналітичний центр молодих професійних соціологів, політологів, юристів, фахівців у сфері молодіжної політики. 

Відповідно до акредитації Комісії з опитуваннями громадської думки при НАН Білорусі, лабораторія має право проводити опитування громадської думки, що належать до суспільно-політичної ситуації в країні, і публікації їхні результати.

Що з виборами у Білорусі?

О 8:00 9 серпня у Білорусі та за кордоном відкрилися виборчі дільниці. Вибори тривали до 20:00.

Крім Олександра Лукашенка, який на посаді вже 26 років, у виборах беруть участь Світлана Тіхановська, Ганна Конопацька, Андрій Дмитрієв та Сергій Черечень. Головною опоненткою вважають саме Тіхановську.

В'їзд до Мінська в день виборів охороняють правоохоронці, а в центрі столиці помітили військову техніку. Також у місті закрили проїзд до центральної площі та огородили підхід до Палацу Республіки та Палацу профспілок.

О 20:00 в Білорусі завершилося голосування, однак декілька дільниць у Мінську продовжили працювати, аби всі встигли проголосувати.

Поділитись: