Вона дві доби пробула в ізоляторі тимчасового тримання

У Білорусі Слідчий комітет відпустив редакторку інтернет-порталу TUT.BY Галину Уласик. Вона дві доби пробула в ізоляторі тимчасового тримання після затримання у справі про несанкціонований доступ до інформаційної стрічки державного агентства БелТА.

Про це повідомляє TUT.BY.

Уласик допитали у Слідчому комітеті та відпустили. За словами редакторки, слідчі поводилися коректно.

«В ізоляторі усі також поводилися коректно, адже знали, що ми журналісти», — сказала редакторка та додала, що жодного доступу до інформаці БелТА у неї не було.

«Я не знаю, чому виникла ця справа і чому вона виникла зараз, адже доступу до інформації у мене не було жодного», — сказала Уласик.

Вона наголосила, що стаття, яку затриманим журналістам інкримінують, не передбачає тримання під вартою.

Нагадаємо, 7 серпня білоруські силовики затримали на три доби журналісток TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну. Також Слідчий комітет затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову.

Їх підозрюють у несанкціонованому доступі до інформаційної стрічки державного агентства БелТА.

Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох журналістів цих видань.

7 серпня Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях TUT.BY і «БелаПАН», а також газети «Наука» пройшли обшуки. Журналісти не змогли потрапити на свої робочі місця. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшуки в білоруських ЗМІ: «Свобода думки в редакції — це кілька хвилин, доки їде ОМОН»

 8 серпня у Мінську правоохоронці провели обшуки в журналістів ще трьох видань. Згодом після допиту їх відпустили.

Після затримань білоруських журналістів на захист медіа став Брюссель. Представниця ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні закликала Мінськ звільнити затриманих журналістів.

«Такі дії суперечать заявленій політиці Білорусі про демократизацію та її міжнародним зобов’язанням. Повага основних прав і свобод, включно з свободою вираження і свободою ЗМІ повинна бути збережена», — сказала вона.

Крім цього, звільнити журналістів закликали правозахисні білоруські громадські організації.

Білоруська асоціація журналістів вимагає негайно звільнити затриманих і забезпечити доступ інших журналістів TUT.BY і БелаПАН до робочих місць.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile