Білоруські поліцейські затримали учасницю акції мирної солідарності жінок у Мінську, Білорусь, 26 вересня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/STR

На акціях протесту в Білорусі у суботу, 26 вересня, затримали 150 людей. До суду в ізоляторах залишили 116 протестувальників.

Про це повідомляє прессекретар Міністерства внутрішніх справ Білорусі.

За даними МВС, в суботу в Білорусі пройшли 10 акцій протесту. Там переконані, що загалом на вулиці вийшли не більше ніж 300 людей. Водночас у провладних акціях «в підтримку миру, безпеки й спокою» брали участь нібито близько 40 тисяч людей.

Наймасовішим у МВС назвали мінський жіночий марш. Його планували провести у суботу на площі Перемоги о 14:00, однак перед початком акції силовики перекрили прохід до пам'ятника Перемоги, а також закрили станцію метро.

Правозахисний центр «Вясна» напередодні повідомляв про близько 130 затриманих.

Протести проти Лукашенка

Так звана інавгурація Лукашенка, яку він вирішив провести «по-тихому», обурила білорусів, які вже понад місць виходять на протести проти влади.

Вже традиційно у суботу 26 вересня сотні жінок вийшли на вулиці Мінська близько другої години дня. Акція почалась на Комаровському ринку. ЇЇ учасниць одразу почали затримувати. Серед затриманих у Мінську були журналісти та вуличні музиканти.

Водночас протестувальники анонсували черговий масовий мітинг на 27 вересня у Мінську та інших містах Білорусі. На ньому планують провести народну інавгурацію Тіхановської — лідерки опозиції. 

Як на це реагує Україна?

23 вересня після так званої інавгурації Лукашенка Україна офіційно заявила, що не визнає його легітимним президентом. Так само легітимність Лукашенка не визнають країни ЄС, США і Канада. Санкцій проти білоруських чиновників Україна поки не вводила, втім у Верховній Раді фракція «Голос» уже вимагає це зробити.

Поділитись: