На жіночому марші у Мінську затримали майже сотню людей. Серед них журналісти та музиканти

На черговому жіночому марші у Мінську проти проголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка затримали щонайменше 93 людини. Серед них журналісти та музиканти.
Про це повідомляє правозахисний центр «Вясна».
Ще 7 людей затримали в регіонах країни.
Серед затриманих у Мінську журналістів: Марія Войтович та Юлія Матузова («Єврорадіо»), Марія Гриц («Белсат»), Катерина Карпицька («Наша Ніва»), Олександра Ельбаум (TUT.by), Олена Довнар (місце роботи не уточнюється). За даними «Вясни», всіх, крім Довнар і Гриц, уже відпустили.
Також правозахисники кажуть, що затримали вуличних музикантів кавер-групи BEST SOUND BAN в переході станції метро «Площі Якуба Колоса». За попередньою інформацією, це п'ять музикантів. Їх забрали разом з музичними інструментами. Перед цим вони виконали пісню Віктора Цоя «Перемен» у переході, коли повз них пройшла колона протестувальників. Зазначимо, ця пісня стала одним із символів протестів у Білорусі.
Як відбувався марш
Вже традиційно у суботу сотні жінок вийшли на вулиці Мінська близько другої години дня.
Як пише TUT.by, акція почалась на Комаровському ринку. ЇЇ учасниць одразу почали затримувати, однак жінки сформували колону і пройшли центральним проспектом Незалежності.
Вони дійшли до площі Якуба Коласа, де також почалися затримання. Там закрили станцію метро.
Зазначається, що затримання проводили зокрема люди в зеленій формі без розпізнавальних знаків, які часто з'являються на простатах з початку вересня. Як припускають ЗМІ, це співробітники ОМОНу.
Народна інавгурація Тіхановської
Так звана інавгурація Лукашенка, яку він вирішив провести «по-тихому», обурила білорусів, які вже понад місць виходять на протести проти влади. Вони анонсували черговий масовий мітинг на 27 вересня у Мінську та інших містах Білорусі. На ньому готуються провести народну інавгурацію Тіхановської — лідерки опозиції.
Попереді затримання
На попередньому жіночому марші 19 вересня у Мінську силовики затримали майже 400 людей. Такі масові затримання жінок відбулися вперше з початку протестів у Білорусі.
Як на це реагує Україна?
23 вересня після так званої інавгурації Лукашенка Україна офіційно заявила, що не визнає його легітимним президентом. Так само легітимність Лукашенка не визнають країни ЄС, США і Канада. Санкцій проти білоруських чиновників Україна поки не вводила, втім у Верховній Раді фракція «Голос» уже вимагає це зробити.
- Поділитися: