У Білорусі проведуть командно-штабні навчання, але ЗСУ готові до будь-якого перебігу подій — Генштаб
Із 8 по 14 вересня в Білорусі пройдуть командно—штабні навчання, під час яких білоруси вперше планують відпрацьовувати питання звільнення умовних тимчасово окупованих територій та виходу на держкордон.
Про це на брифінгу 1 вересня повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов, передає «Інтерфакс-Україна».
Він зазначив, що ймовірність проведення наступу противника з території Білорусі або вторгнення білоруських військ до України залишається низькою. Водночас у період із 8 до 14 вересня відбудуться навчання, під час яких основна увага, ймовірно, буде приділятися питанням ведення маневреної оборони з подальшим переходом у контрнаступ та звільненням територій, які тимчасово захоплені противником.
«Планування спільних дій буде проведено у складі багатонаціонального угруповання на території Республіки Білорусь за участю зс рф та країн-членів ОДКБ», — розповів Громов.
За його словами, за задумом командно-штабного навчання передбачається звільнення частини загубленої території умовної держави.
«Не виключено, що під так званою втраченою територією маються на увазі прикордонні райони Волинської, Рівненської та Житомирської областей. Вказане відповідає концепції спільних дій збройних сил так званої союзної держави на українському напрямі. Але ЗС України готові до будь-якого перебігу подій, зокрема на північному напрямку нашої держави», — наголосив Громов.
Участь Білорусі у війні
Білорусь не відправляла до України свої війська, але надала свою територію для російських військ, які здійснюють обстріли України. Генштаб ЗСУ повідомляв, що в Білорусі лікуються російські окупанти, які отримали опромінення на Чорнобильській АЕС. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко активно підтримує політику путіна.
У середині червня секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов розповідав, що президент України Володимир Зеленський доручив перевірити в чотирьох областях готовність до ймовірного повторного вторгнення з Білорусі.
Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник казав, що українські військові поки не фіксують формування якогось наступального російського угруповання на території Білорусі, але уважно стежать за ситуацією. Водночас розвідка попереджала про підготовку диверсійно-розвідувальних груп.
В американському Інституті вивчення війни (ISW) казали, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, продовжить надавати росії доступ до білоруського повітряного простору. Проте аналітики вважають імовірність прямої участі Білорусі у війні в Україні низькою, оскільки це може вплинути на стабільність і навіть виживання режиму Лукашенка.
- Поділитися: