У Білорусі прослуховували телефоні розмови журналістів видання TUT.by до того, як з'явилася так звана справа про «крадіжку новин» у агентства «БелТА».

У Білорусі прослуховували телефоні розмови журналістів видання TUT.by до того, як з'явилася так звана справа про «крадіжку новин» у агентства «БелТА».

Про це повідомляє білоруська редакція Euroradio.

Згідно з матеріалами Служби безпеки Білорусі, приводом для порушення справи щодо незаконного доступу до стрічки новин агентства «БелТА» послужило звернення агентства «про збої під час здійснення доступу до платної підписки послуг, які надавалися телеграфним агентством одного з його замовників».

«Значить, прослуховувати телефони журналістів TUT.by почали після того, як до правоохоронців звернулося керівництво «БелТА» і було розпочато перевірку. Коли це було? У Слідчому комітеті Euroradio так і не дали відповідь як на питання, коли було порушено кримінальну справу, так і на питання, коли в міліцію надійшло звернення від «БелТА».

Журналісти звернулись до головної редакторки «БелТА» Ірини Акуловіч з проханням повідомити дату початку розслідування.

«Це був або кінець квітня або початок травня. Я боюся назвати вам не ту цифру і потім виявиться, що я дала вам недостовірну інформацію», — повідомив Акуловіч.

У той же час, головна редакторка видання TUT.by Марина Золотова повідомила журналіста, що телефонна розмова, яка містить докази крадіжки інформації відбулась у березні.

«Зіставимо терміни: записана за допомогою прослушки розмова була в березні, а звернення в міліцію і, відповідно, перевірка викладених там фактів співробітниками МВС - в кінці квітня-початку травня. Різниця як мінімум на місяць», — повідомляє Euroradio.

Відтак, як зазначає видання, прослушка телефонних розмов журналістів TUT.by велась поза будь яким провадженням та перевіркою.

Юрист Павло Сапелко повідомив виданню, що прослушку «могли вести в рамках оперативної розробки».

Нагадаємо, 7 серпня білоруські силовики затримали на три доби журналісток TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну. Також Слідчий комітет затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову.

Їх запідозрили у несанкціонованому доступі до інформаційної стрічки державного агентства БелТА.

Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох журналістів цих видань.

7 серпня Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях TUT.BY і «БелаПАН», а також газети «Наука» пройшли обшуки. Журналісти не змогли потрапити на свої робочі місця. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшуки в білоруських ЗМІ: «Свобода думки в редакції — це кілька хвилин, доки їде ОМОН»

8 серпня у Мінську правоохоронці провели обшуки в журналістів ще трьох видань. Згодом після допиту їх відпустили.

9 серпня силовики Білорусі звільнили всіх затриманих журналістів у справі про «крадіжку новин».

Поділитись: