Слідчий комітет Білорусі звільнив усіх журналістів, яких затримали у справі про несанкціонований доступ до інформаційної стрічки державного агентства «БелТА».

Слідчий комітет Білорусі звільнив усіх журналістів, яких затримали у справі про несанкціонований доступ до інформаційної стрічки державного агентства «БелТА».

Про це повідомляє прес-служба Слідчого комітету Білорусі.

За даними відомства, співробітниця порталу TUT.by Марина Золотова зізналася, що з її відома інші журналісти видання незаконно користувалися платною підпискою «БелТА».

Також слідчі стверджують, що це підтверджується свідченнями журналістів, які фігурують у справі.

«Враховуючи активне сприяння розслідуванню, слідчий ухвалив рішення про незастосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно Марини Золотової», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що після проведення процесуальних дій, слідчі звільнили Ганну Калтигіну, Галину Уласік, Ганну Єрмачонок та «інших осіб», які фігурують у справі.

Усього, за даними Білоруської асоціації журналістів, Слідчий комітет затримав і допитав до 20 журналістів, більшість відпустили після допиту. Приводом для порушення кримінальної справи стало повідомлення держагенства БелТА про збої під час здійснення доступів до платної підписки послуг, які надавалися агентством одному з його замовників.

7 серпня білоруські силовики затримали на три доби журналісток TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну. Також Слідчий комітет затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову. Їх підозрювали у несанкціонованому доступі до інформаційної стрічки державного агентства БелТА. Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох журналістів цих видань.

Того ж дня Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях TUT.BY і «БелаПАН», а також газети «Наука» пройшли обшуки. Журналісти не змогли потрапити на свої робочі місця. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшуки в білоруських ЗМІ: «Свобода думки в редакції — це кілька хвилин, доки їде ОМОН»

8 серпня у Мінську правоохоронці провели обшуки в журналістів ще трьох видань. Згодом після допиту їх відпустили. Після затримань білоруських журналістів на захист медіа став Брюссель. Представниця ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні закликала Мінськ звільнити затриманих журналістів.

Крім цього, звільнити журналістів закликали правозахисні білоруські громадські організації. Білоруська асоціація журналістів вимагала негайно звільнити затриманих і забезпечити доступ інших журналістів TUT.BY і БелаПАН до робочих місць.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile