Речниця президента Білорусі Олексадра Лукашенка Наталія Ейсмонт прокоментувала обшуки «Білгазпромбанку» і реакцію на них потенційного конкурента Лукашенка на виборах Віктора Бабарика. Він назвав обшуки в банку 12 червня рейдерським захопленням.

Про це повідомляє РБК.

«Вилучено величезні суми грошей, цінних паперів, золото, картини. 15 осіб затримано. І людина, у якої ви брали інтерв’ю, можливо, не знає, що всі вони дають свідчення, у тому числі і проти неї», — повідомила Ейсмонт.

Майже 20 років, до травня 2020 року, «Білгазпромбанк» очолював Віктор Бабарика. У травні він оголосив про свій намір балотуватися на пост президента Білорусі, перед цим залишивши свою посаду.

Комітет держконтролю Білорусі 12 червня заявив, що на базі банку була створена організована злочинна група, яка виводила гроші за кордон.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив свого основного політичного конкурента Віктора Бабарика у корупції.

Нагадаємо, 31 травня в Білорусі відбулися масові акції на підтримку опозиційних кандидатів. Влада країни затримала одного з найвідоміших опозиціонерів Миколу Статкевича.

Після них Лукашенко заговорив про «майданутих» у Білорусі, що влаштовують акції протесту, і заявив, що ніяких майданів у країні не буде. А ще прийняв рішення про відставку попереднього складу уряду і вже через день призначив новий.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня. У них візьме участь і чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотується вже на шостий термін.

Поділитись: