Люди стоять у черзі для того, щоб поставити підпис на підтримку чинного президента Олександра Лукашенка, Мінськ, Білорусь, 5 червня 2020 року
Фото:

Еврорадио

У білоруській столиці Мінську в п’ятницю, 5 червня, відбувся перший масовий пікет, на якому збирали підписи за висування кандидатом у президенти чинного глави Олександра Лукашенка.

Про це повідомляє «Еврорадио».

Видання зазначає, що на пікеті було багато членів «Білої Русі» (білоруське громадське об’єднання, засноване в 2007 році на підтримку Лукашенка — ред.), Білоруського Республіканського Союзу Молоді (БРСМ) та офіційних профспілок.

Пікет почався близько 16:00 і завершився до 19:00. Більшість присутніх із журналістами говорити відмовилися, водночас дехто з представників БРСМ ставив провокаційні питання журналісту «Радіо Свобода», який вів стрим із пікету, зазначає «Еврорадио».

Нагадаємо, 31 травня в Білорусі відбулися масові акції на підтримку опозиційних кандидатів. Влада країни затримала одного з найвідоміших опозиціонерів Миколу Статкевича.

Після них Лукашенко заговорив про «майданутих» у Білорусі, що влаштовують акції протесту, і заявив, що ніяких майданів у країні не буде. А ще прийняв рішення про відставку попереднього складу уряду і вже через день призначив новий.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня. У них візьме участь і чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотується вже на шостий термін.

Поділитись: