У Білорусі затримали головну редакторку інформаційного агентства «БелаПАН» Ірину Лєвшину у справі про несанкціонований доступ до платних новин державного агентства «БЕЛТА».

У Білорусі затримали головну редакторку інформаційного агентства «БелаПАН» Ірину Лєвшину у справі про несанкціонований доступ до платних новин державного агентства «БЕЛТА».

Про це повідомляє прес-служба Слідчого комітету Білорусі.

Видання Naviny.by, яке входить до складу агенства «БелаПАН» повідомило, що зв'язок з нею зник у четвер вранці. Редакторка не прийшла в звичайний час на роботу, мобільний телефон відключений.

Вранці 9 серпня в квартирі Лєвшиної пройшов обшук.

Нагадаємо, 7 серпня білоруські силовики затримали на три доби журналісток TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну. Також Слідчий комітет затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову.

Їх підозрюють у несанкціонованому доступі до інформаційної стрічки державного агентства БелТА.

Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох журналістів цих видань.

7 серпня Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях TUT.BY і «БелаПАН», а також газети «Наука» пройшли обшуки. Журналісти не змогли потрапити на свої робочі місця. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшуки в білоруських ЗМІ: «Свобода думки в редакції — це кілька хвилин, доки їде ОМОН»

 8 серпня у Мінську правоохоронці провели обшуки в журналістів ще трьох видань. Згодом після допиту їх відпустили.

Після затримань білоруських журналістів на захист медіа став Брююсель. Представниця ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні закликала Мінськ звільнити затриманих журналістів.

«Такі дії суперечать заявленій політиці Білорусі про демократизацію та її міжнародним зобов’язанням. Повага основних прав і свобод, включно з свободою вираження і свободою ЗМІ повинна бути збережена», — сказала вона.

Крім цього, звільнити журналістів закликали правозахисні білоруські громадські організації.

Білоруська асоціація журналістів вимагає негайно звільнити затриманих і забезпечити доступ інших журналістів TUT.BY і БелаПАН до робочих місць.

Поділитись: