У Білорусі зі шкільної програми прибрали нобелівську лауреатку й опозиціонерку Алексієвич

У Білорусі зі шкільної програми російськомовної літератури для 11—х класів виключили нобелівську лауреатку Світлану Алексієвич. У 2020 році вона стала членкинею створеної опозицією Координаційної ради для мирної передачі влади.
Про це повідомляє «Медиазона» з посиланням на викладача Сергія Дубелевича.
Ідеться про нову шкільну програму, яку ухвалили перед початком навчального року 2021/2022.
Крім того, відбулися зміни й із вивченням творчості російського письменника та дисидента Олександра Солженіцина, який теж є нобелівським лауреатом. Тепер його твори будуть лише в переліку літератури для додаткового читання.
Натомість серед російськомовних письменників з'явився Микола Чергінець — голова провладної Спілки письменників Білорусі.
Нагадаємо, ще у серпні 2020 року білоруська прокуратура порушила справу щодо створення Координаційної ради. Слідчі також допитали й саму Алексієвич.
Що це за Координаційна рада?
Її створили для мирної передачі влади від самопроголошеного президента Олександра Лукашенка до Світлани Тіхановської (яку опозиція вважає справжньою переможницею виборів).
Туди ввійшли понад три десятки людей, зокрема довірена особа Тіхановської Ольга Ковалькова, глава правозахисного центру «Вясна» Алесь Беляцький, ексміністр культури Білорусі Павло Латушко, економісти, письменники, юристи тощо.
Члени ради наголошували, що вони хочуть подолати кризу в Білорусі й не ставлять собі за мету зміну конституційного ладу чи зовнішньополітичного курсу.
- Поділитися: