У CNN повідомили про можливий табір для політв'язнів біля Мінська. У Білорусі запевняють ㅡ це звичайна військова частина

Журналісти американського телеканалу CNN заявили, що в селищі Новоколосово неподалік Мінська нібито побудували табір для політичних в'язнів. Міністерство оборони Білорусі заявило, що цей об'єкт ㅡ військова частина, яка існує з 1950—х років.

Про це повідомила пресслужба Міноборони Білорусі.

Там наполягають, що «табір» є територією військовою частиною ㅡ 25-го арсеналу ракетно-артилерійського озброєння Збройних Сил Білорусі. Кажуть, кожна дитина в селищі Новоколосово «прекрасно знає цю військову частину», яка існує з 50-х років.

«Табличка з великим написом "Військова частина", що висить на воротах, в етер авторитетного американського телеканалу не потрапила», ㅡ йдеться у повідомленні Міноборони.

Окрім того, там навели цитату місцевого жителя, де стверджується, «що всі прекрасно знають про цей арсенал» та начальника 25-го арсеналу ракетно-артилерійського озброєння Збройних Сил. Той розповів, що там зберігаються зразки радіотехнічних військ, ППО, ЗРВ.

Міноборони Білорусі також звернулося до телеканалу. Кажуть, готові прийняти знімальну групу для «завершення розслідування».

Що передувало?

Телеканал CNN заявив, що на території колишнього ракетного сховища біля Мінська, яке займає 200 гектарів, нібито побудували табір для політичних в'язнів.

Журналісти зазначили, що отримали відео з місця, де розташований табір, та поспілкувалися зі свідками. За їхніми даними, територія обгороджена електрифікованим парканом. На паркані вивісили табличку «Вхід заборонено».

А втім, журналісти зазначали, що немає ознак, що там когось утримують. Представник західної розвідки зазначив, що заклад у Новоколосово, можливо, використовують як табір для політв'язнів, але у спецслужб немає прямих доказів цього.

Телеканал згадував, як у жовтні 2020-го у мережі опублікували запис, на якому нібито міністр внутрішніх справ Білорусі Микола Карпенко сказав про необхідність побудувати табори для білоруських протестувальників. Офіційно уряд Білорусі назвав аудіозапис фейком.

Нагадаємо, під час активної фази протестів у Білорусі з серпня 2020 року силовики затримували сотні, а іноді й тисячі протестувальників і тих, хто опинився поряд із місцями проведення акцій.

Після звільнення протестувальники розповідали, що сиділи у переповнених камерах СІЗО, а також повідомляли про катування.