Більша частина членів кабінету прем’єр-міністерки Великої Британії Терези Мей вважає «мертвим» існуючий варіант угоди з ЄС щодо Brexit та розглядає інші варіанти подальших дій, зокрема повторний референдум.

Як повідомляє The Times, більшість міністрів вважають, що через те, що Євросоюз відмовився переглядати існуючу угоду, в неї мало шансів пройти через британській парламент, тому вони «відкрито обговорюють інші варіанти».

За інформацією видання, кабінет Мей розділився на три табори. У перший увійшли п’ятеро міністрів, зокрема канцлер казначейства Філіпп Хаммонд, міністерка праці і пенсій Ембер Радд та міністр юстиції Девід Гаук, які схиляються до проведення повторного референдуму щодо виходу Сполученого Королівства з ЄС, якщо інших варіантів не залишиться.

Другий табір, до якого зокрема входять спікерка нижньої палати парламенту (також є членкинею кабміну) Андреа Ледсом та очільник МЗС Джеремі Хант, виступає за вихід з ЄС навіть без угоди, тобто за «жорсткий Brexit».

Третій табір, в якому є міністр навколишнього середовища Майкл Гоув і міністр внутрішніх справ Саджид Джавід, виступає проти повторного референдуму і підтримує Brexit, але не готовий виходити з ЄС без угоди.

Нагадаємо, британський парламент має проголосувати за угоду щодо Brexit до 21 січня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Brexit ― це автобус, у якого відпали колеса»: що кажуть британці про вихід з ЄС

10 грудня прем’єрка Британії Тереза Мей підтвердила, що голосування парламенту за Brexit відкладається. Мей вирішила відкласти остаточне голосування парламенту, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС. Головним каменем спотикання стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія. У своєму виступі у парламенті Тереза Мей заявила, що вестиме перемовини з ЄС щодо змін до угоди. У Брюсселі наполягають: нинішній варіант угоди ― єдиний можливий. 

Опозиція закликала прем’єрку Британії піти у відставку.

Напередодні Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄСпро Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

Поділитись: