Уперше за часи незалежності Чеської республіки комуністи мають рівень підтримки, недостатній для проходу в Палату депутатів.

Це випливає з опитування громадської думки, яке провела агенція KantarCZ, повідомляє Радіо «Прага» з посиланням на Чеське телебачення.  

Якби в Чехії зараз відбулися парламентські вибори, Комуністична партія Чехії й Моравії (KSČM) не набрала б 5% голосів, потрібних для подолання прохідного бар'єра.


Найбільшу підтримку (30% голосів) здобула б популістська партія чинного прем’єр-міністра Андрея Бабіша ANO-2011 («Акція незадоволених громадян»). Друге місце (17%) посідає Чеська піратська партія, а на третьому місці (14,5 %) могла б опинитися Громадянська демократична партія (ODS). 

Прохідний бар’єр 5% можуть подолати популісти з SPD («За свободу і пряму демократію»), соціал-демократи (ČSSD), «Старости і незалежні» (STAN), а також християнські демократи (KDU-ČSL). За Комуністичну партію готові проголосувати 4,5% виборців.

Опитування проводили з 10 по 30 серпня 2019 року. Вибірка становила 847 респондентів.

Нагадаємо, з квітня по червень 2019 року в Празі тривали акції за відставку глави уряду Андрея Бабіша. Акція 23 червня зібрала більше 250 тисяч людей. Прем’єр-міністр Андрей Бабіш разом з сином та кількома іншими членами родини фігурують у так званій справі «Гнізда лелеки», яка стосується махінацій із коштами ЄС.

Автор: Ігор Бігун
Поділитись: