У Чехії засудили ще одного чоловіка, який воював проти України на Донбасі. Він отримав 20 років в'язниці
Крайовий суд у місті Плзень 7 вересня засудив до 20 років позбавлення волі у в'язниці посиленого режиму громадянина Чехії, який брав участь у війні на Донбасі на боці угруповання «ДНР».
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Йдеться про 27-річного Лукаша Новачека — його звинуватили у «терористичному нападі». Проте поки що вирок не набув чинності. Підсудний заявив, що оскаржить його.
За даними слідства, Новачек поїхав на окупований Донбас у липні 2015 року і перебував там до лютого 2016 року задля участі у війні на боці бойовиків. Після військового навчання чоловік займався розвідкою, несенням варти, патрулюванням, а також брав участь у бойових діях проти української армії.
Новачек визнав, що був на окупованому Донбасі, але стверджує, що поїхав туди заради жінки, із якою познайомився у соцмережах. Запевняє, що участі у війні не брав, а коли його переконували вступити до лав бойовиків, не погодився і став цивільним працівником «ДНР» — працював на кухні.
Проте докази свідчили не на користь чоловіка. Зокрема, слідство знайшло фото і відео, де видно Новачека зі зброєю. В одному з них поблизу руїн Донецького аеропорту чоловік заявив, що хотів воювати проти «українських фашистів». Новачек запевняв, що військову форму йому позичили, а заяву на відео зробив за гроші.
Суд оголосив йому вирок у вигляді 20 років позбавлення волі.
Не перший випадок
Раніше того ж дня, 7 вересня, Празький міський суд заочно засудив ще одного громадянина Чехії до 20 років позбавлення волі за участь у війні на Донбасі на боці бойовиків.
За даними українського посольства у Празі, загалом у Чехії судили або судять понад 20 громадян країни за причетність до бойових дій на Донбасі. У межах цих справ були ухвалені приблизно шість вироків, з яких реальними є два.
У вересні 2020 року суд у Празі засудив на 4,5 року громадянина Білорусі Олексія Фадеєва за участь у бойових діях проти України на Донбасі. А в грудні 2020-го чеха Павела Кафку засудили до трьох років умовного покарання, яке пізніше замінили на реальний вирок.
- Поділитися: