УКРАЇНА

У червні валютні резерви України скоротились на $200 млн

6 липня, 2018 12:02
УКРАЇНА/У червні валютні резерви України скоротились на $200 млн
Зберегти
Вигляд
Станом на початок липня 2018 року міжнародні резерви України склали 17,97 мільярдів доларів, що на понад 200 мільйонів доларів менше, ніж місяцем раніше.

Станом на початок липня 2018 року міжнародні резерви України склали 17,97 мільярдів доларів, що на понад 200 мільйонів доларів менше, ніж місяцем раніше.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, там повідомляють, що у червні Україна сплатила 162 мільйони доларів боргів МВФ та ще 562,4 мільйони — іншим кредиторам.

В той же час, протягом червня НБУ поповнив міжнародні резерви на 539,4 мільйони доларів, що надійшли від розміщення нових боргових зобов’язань уряду.

Крім цього, в Нацбанку повідомили про припинення програми з купівлі валюти на міжбанківському ринку України через погіршення ситуації на зовнішніх ринках.

«Також у червні Національний банк вперше з січня поновив продаж іноземної валюти на міжбанківському ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу», — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що у травні 2018 року міжнародні резерви Нацбанку складали 18,2 мільярди доларів.

Як повідомлялось напередодні, очільник Нацбанку Яків Смолій зазначав, що наявних нараз міжнародних резервів НБУ достатньо для покриття виплат за зовнішніми запозиченнями до 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також в НБУ зберегли вимогу до підприємців продавати половину своєї валютної виручки на міжбанківському ринку.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Пов`язані новини